Ve vloženém třicátém kole Moravskoslezské fotbalové ligy hráli fotbalisté MSK Břeclav v Kroměříži. V dramatickém utkání průměrné úrovně doplatili Břeclavští na množství chyb a prohráli s bojovným domácím celkem 2:3.

Lépe vstoupili do zápasu hráči Kroměříže a z první střely na branku skórovali. Roh na přední tyč prodloužil do Gallovy sítě Stašek – 1:0.

Hosté se snažili o srovnání, ale agresivně napadající hráči domácích je k žádným kloudným příležitostem nepustili. Vyrovnání na 1:1 zařídil ve 40. minutě Pekárek, když využil zmatku ve vápně Hanáků a pohotovou střelou poslal míč od tyčky do branky.

Ve druhém poločase se technicky lepší hráči Břeclavi snažili o lepší výsledek, ale k zemi je srážely hrubky, kterých se bohužel nevyvarovali ani obránci, což zákonitě vedlo k šancím Kroměříže.

Po jedné z dalších hrubek obrany MSK vstoupil do děje v 72. minutě rozhodčí a pískl proti Břeclavi dost přísnou penaltu.

Ke smůle mužstva Břeclavi ji Galla vyrazil, naneštěstí však rovnou před jejího exekutora, který napodruhé dostal míč do sítě - 2:1.

Tým MSK se nadechl k závěrečnému náporu a byl to opět Pekárek, který zajistil srovnání skóre. Podruhé se nejlépe orientoval ve skrumáži po trestném kopu a v 85. minutě vyrovnal na 2:2.

Chybám na straně Břeclavi bohužel nebyl ještě konec a ta největší a pro výsledek utkání osudová přišla hned vzápětí.

Domácí po inkasovaném, gólu rozehrávali ze středového kruhu a poslali dlouhý míč před šestnáctku Břeclavi. K míči měli blíž břeclavští Gajdoš, Pokorný i brankář Galla, ovšem jejich váhání využil domácí Janča. Vběhl mezi zkoprnělé hráče MSK a svým gólem zajistil výhru pro Kroměříž.

Na výkonu týmu MSK Břeclav se citelně podepsala absence zraněných krajních záložníků Drgy a Diviše.

Hlavně Diviš měl v posledních dvou kolech výbornou formu, neboť po jeho průnicích padly čtyři z pěti branek, které družstvo MSK Břeclav ve Zlíně a doma se Zábřehem nastřílelo.

Sestava MSK Břeclav: Galla – Pokorný, Schwarz, Michal, Jurga – Svoboda (73. Machala), Dvořák, Demjanovič, Kuba – Poredský (65. Gajdoš), Pekárek.

Poločas 1:1.
Branky: 10. Stašek, 72. Klimek, 85. Janča – 40. a 84. Pekárek.
ŽK: Šilinger, Klimek, Bělíček, Foltán, Mazouch - Galla.
ČK: Mazouch: 88. min.
Rozhodčí: Dorušák – Jahoda, Kratochvíl.

Radek Rabušic