Dvacetiletý záložník v jihomoravském klubu hostoval již na jaře, v létě se ale hostování změnilo v přestup. Navrátil tak mohl bez problémů pokračovat v třetiligovém cel­ku.


Vaše hostování se v létě změnilo přestup, to Vás jistě těšilo.

Ano, určitě potěšilo. Už samotná nabídka na hostování pro mě byla výzva, abych si dokázal, jestli vůbec mám na to hrát MSFL. Navíc jsem ještě v tu dobu mohl hrát půl sezóny druhou dorosteneckou ligu v Hodoníně – Šardicích. Od začátku hostování jsem od trenéra Fryše dostával hodně příležitostí na to, abych ukázal, co umím. Po pár utkáních jsem začal nastupovat pravidelně v základní sestavě a doufal jsem v přestup. Po hostování mi MSK nabídlo přestup do jejich řad, který jsem rád přijal.

Šardice loni mohly postoupit do MSFL, ale odmítly. Nemrzelo Vás to? Chtěl byste tam v případě postupu zůstat?
Mě osobně to moc nemrzelo. Ještě před tím, než Šardice mohli postoupit do MSFL, byla mládežnická mužstva převedena do Hodonína, takže to není o tom, jestli bych chtěl zůstat. Spíše o jejich zájem o hostování nebo přestup. Navíc po dobu mého působení v Šardicích, vedení nějak moc neprojevovalo zájem o zařazení vycházejících dorostenců do A mužstva. Takže mé šance zahrát si v Šardicích divizi, natož MSFL, byly malé.

Jak hodnotíte podzimní část? MSK se totiž příliš nevyvedla.
Začátek sezóny nám vyšel skvěle. Vyhráli jsme na půdě jednoho z favorizovaných týmů na postup do 2. ligy. Porazili jsme i prvoligové Slovácko v poháru ČMFS. Fotbal jsme předváděli i nadále velice slušný, řadu soupeřů jsme dostávali pod velký tlak, ale ztroskotávali jsme na neproměňování šancí. V jarní části se musíme soustředit na získání co nejvíce bodů, abychom dohnali ztrátu z podzimní části, která nám vůbec nevyšla podle očekávání. Ale tabulka je vyrovnaná a do klidného středu tabulky není daleko.

Největším problémem je jistě produktivita, méně branek než vy dal pouze poslední Slavičín. Čím to podle vás je?
Určitě na to má vliv i řada zranění, která nás během sezony postihla. Hlavně absence Ivana Dvořáka, který se v minulé sezóně postaral o velmi důležité góly. Přitom do šancí jsme se dostávali dost často, na to, abychom získali více bodů, než se nám podařilo. V koncovce nám chyběl klid i určitá dávka štěstí. Také nemůžou gólově utáhnout tým jeden nebo dva hráči. Je potřeba, aby se o branky postaralo více hráčů, včetně mě, a tím zvedli naši produktivitu.

Je Vám teprve devatenáct let, co je Vaším fotbalovým snem?
Mým snem je určitě dostat se ve fotbale co nejdál. Vím, že to nebude hned. Obnáší to hodně dřiny, a proto se budu snažit co nejlépe zvládnout blížící se zimní přípravu, abych odehrál za MSK co nejvíce utkání a stal se platným hráčem týmu. K tomu je potřeba hlavně zdraví i trochu toho štěstíčka.

Jaroslav Navrátil

Narozen: 30.12.1991

Post: krajní obránce nebo záložník

Číslo dresu: 2

Kluby: RSM Hodonín–Šardice, od jara 2009 MSK Břeclav

* vystudoval střední odbornou školu v Brně
* na podzim odehrál za MSK Břeclav 13 utkání (v MSFL i Ondráškovka Cupu), branky se však nedočkal

MARTIN HRUZÍK