V neděli se začíná bojovat na stadionu v Lesní ulici v Břeclavi Poštorné již od devíti hodin. Nejdříve zápasy ve skupinách, v odpoledních hodinách turnaj pokračuje souboji o jednotlivá umístění. Ti nejlepší se potkají ve finálovém duelu.

Mezi největší favority patří ve skupině A domácí mladíci, tradičně velmi kvalitní mládežnickou základnou se pyšní také v Mikulově. Ale ani hráči dalších týmů nedají svoji kůži lacino.

Ukončení turnaje se předpokládá kolem 17. hodiny, hned po slavnostním vyhlášení výsledků a předání cen.

„První tři kluby obdrží kompletní sady dresů a každý hráč turnaje si odnese fotbalový míč a další věcné ceny,“ prozradil Marek Pagač z energetické společnosti E.ON, která celý turnaj sponzoruje. Vyhodnocen bude také nejlepší brankář, střelec a hráč turnaje. Posledně jmenovaný dostane kromě menších dárků také certifikát na týdenní pobyt ve Fotbalové škole Petra Čecha.

„Máme naplánované i osobní setkání hráčů se slavným gólmanem“, doplnil Marek Pagač.

Stejně jako v předchozích ročnících se hraje o postup do Velkého finále, které si zajistí pouze vítěz.

V září si dvanáctka nejlepších z oblastních kol zahraje o nominaci na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu a o lístky na zápas české reprezentace a Skotska v Praze s možností přivést hráče před utkáním na trávník.

Účastníci břeclavského kola
Skupina I Skupina II
A MSK Břeclav G FC Pálava Mikulov
B Sokol Kostice H Sokol Rakvice
C Slavoj Velké Pavlovice I Sokol Charvatská Nová Ves
D FK Mutěnice J RSM Hodonín – Šardice
E FK Baník Dubňany K Dolní Bojanovice
F FC Kyjov L FC Veselí nad Moravou