„Jsou to pro nás zlaté tři body, ale náš výkon nebyl vůbec uspokojivý. Paradoxně jsme podali na jaře asi nejslabší výkon, a přesto jsme vyhráli. Hosté nás celý zápas přehrávali, tlačili na nás. Jak se blíží konec zápasu, tlak na kluky roste a oni jsou čím dál nervóznější," sděloval své rozporuplné dojmy trenér Břeclavi Milan Valachovič.

Břeclav ohrožená sestupem totiž nepředváděla v první půli žádný líbivý fotbal. Zaujala jen brzkým střídáním, kdy musel ze hřiště zraněný obránce Jan Šilinger a trenér MSK ho nahradil útočníkem Davidem Juklem. A bylo to nakonec povedené střídání, i když vynucené. Právě David Jukl byl totiž na začátku první gólové akce Břeclavi. Ve 24. minutě zatáhl míč zprava až k brankové čáře a přízemním centrem našel jediného spoluhráče ve vápně. Radek Sasín poslal míč z první nechytatelně pod břevno. Byla to jediná tutovka domácích v první půli.

To hosté byli střelecky mnohem aktivnější. MSK nedokázal po vedoucí brance využít momentální převahy a nechal se zatlačit na svou půlku. Defenziva Břeclavi v čele s Prokopem měla stále co dělat. Barcal z první naštěstí pro Jihomoravany přestřelil, kapitán Hlučína Hanus zase centrem nastřelil břevno Prokopovy brány. Břeclavský gólman pak dobře zasáhl i proti střele Pezzottiho, kterou vykopl na tyč, a jednou jej na brankové čáře zastoupil Samuel Brunovský. I přes velký tlak Hlučína tak odcházeli do kabin spokojenější domácí.

Poločasová přestávka obraz hry nijak výrazně neproměnila. Hosté byli i nadále nebezpečnějším týmem, ale v zakončení zcela selhávali. Naopak Břeclavi se dařilo proměňovat šance, když už si je vypracovala. I když jich neměla moc, teprve čtvrtá přímá střela na branku skončila gólem. Levčíkova tutovka ještě gólem neskončila, ale za pár vteřin se po dvou odrazech v šestnáctce Hlučína opřel do míče z voleje Tomáš Benetka a míč z jeho kopačky zamířil přesně ke vzdálenější tyči.

Hosté prostřídali celou lavičku a snížení se dočkali pět minut před koncem. Až z dvanácté střely na branku Prokop inkasoval. A to ještě velmi nešťastně. Po Limanovského střele břeclavský brankář skočil, jenže v rukavicích ji neudržel a balon proklouzl pomalu až do sítě. Hosté už se ale k další střele nedostali, a tak si Břeclavané připsali první jarní výhru.

Už v sobotu 3. května od půl páté přivítají znovu doma překvapení roku z Třebíče. „Nemáme moc času ani možností regenerace. Už proti Hlučínu jsem postavil každého, kdo byl aspoň trošku zdravý a pak jsem musel brzo střídat. Proti Třebíči dostanou určitě šanci hráči z lavičky," dodal Valachovič.

MSK Břeclav – FC Hlučín 2:1 (1:0)

Branky: 24. Sasín, 70. Benetka – 87. Limanovský

ŽK: Bogdaň

Střely na bránu: 6:12 (v poločase 3:6)

Rohy: 6:8 (2:5)

Diváků: 190

MSK Břeclav: Prokop – Morozov, Lysoněk, Frátrič, Šilinger (15. Jukl) – Benetka (88. Stange da Silveira), Brunovský, Paděra, Simandl (K), Levčík (76. Hloch) – Sasín (73. Lapeš)

FC Hlučín: Andrejko – Bogdaň, Heiník, Žižka (46. Polášek), Mucha (68. Marák), Skřehot, Limanovský, Hanus (K) (46. Lukáš), Barcal, Dostál (61. Hudeczek), Pezzotti