Po devadesáti minutách hry ale byl na ukazateli skóre stav 1:1, se kterým byli určitě mnohem více spokojeni hosté. O body se tedy soupeři po vyrovnaném průběhu střetnutí podělili.

Na všechno měl velký vliv nevydařený začátek zápasu. Již ve 3.minutě se zranil útočník Marek Konečný a na jeho místo se postavil Adrian Segundo. Za další dvě minuty uklouzli na mokré trávě obránci Josef Nešpor i Jakub Přeček a hráč Veselí se dostal do střelecké pozice, kterou využil ke vstřelení vedoucí branky hostí.

To dorostence MSK zaseklo a do dvacáté minuty se z šoku vzpamatovávali. Pak začali přebírat herní iniciativu a dostavily se i brankové příležitosti. Tu první měl Segundo, z hranice jedenáctky ale špatně trefil míč a nedůraznou střelu brankář Veselí zneškodnil.

Druhou velmi dobrou šanci měl František Machovský, který se z pravé strany dostal až před brankáře, neměl ale dostatek klidu k finální střele, míč mu po noze sjel a skončil mimo branku.

Nakonec tlak devatenáctky MSK vyrovnání přinesl. Ve 33. minutě byl v hájeném území faulován agilní Segundo a z nařízené penalty vyrovnal Jakub Dobšíček na 1:1. Střelu mířil k tyči po levé ruce brankáře, který sice tento směr vystihl, ale protože byl míč velmi dobře kopnut, neměl nejmenší šanci.

Také druhá půle pokračovala tlakem domácích dorostenců, kteří chtěli strhnout vítězství na svou stranu. To přineslo další šance, z toho tři velmi dobré. Segundo byl dvakrát sám před brankářem, nenašel ale ideální řešení dané situace a brankář hostí jeho střely zneškodnil. Sebastian Palla dokázal dokonce udělat kličku i brankáři, jeho míč směřující do prázdné branky, ale nebyl dost důrazný a vracející se obránce ho ještě před brankovou čarou odkopl.

Vytrvalé dobývání svatyně Veselí družstvo MSK vysílilo a od 70. minuty již jeho tlak výrazně opadl. Hra začala být neurovnaná, zjevně hráčům chyběly síly. Bylo to znát i na středním záložníkovi Jaroslavu Hromkovi, který je obvykle tahounem družstva. V jeho případě byla jistě příčinou i nedávno prodělaná angína.

Hosté, kteří většinu zápasu bránili svůj náskok z úvodních minut a později nerozhodný výsledek, vycítili svou šanci a v závěrečných desíti minutách se snažili docílit vítězné branky. Dostali se ke třem brejkovým útokům, všechny ale obranné řady ve spolupráci s brankářem Danielem Hustým zdárně vyřešili.

„Soupeř ukázal své kvality, byl to vyrovnaný zápas se zaslouženou dělbou bodů,“ hodnotí průběh střetnutí trenér Luděk Zlámal. „Družstvo odvedlo dobrý výkon, hodně vidět bylo Adriana Segunda, spokojen jsem byl i se hrou obránců Romana Vejvančického a Josefa Nešpora a v první půli byli dobří i oba středoví záložníci Jaroslav Hromek a Miloš Kufa,“ přidává individuální hodnocení šéftrenér dorostu MSK Břeclav.

Třetí kolo dorostenecké divize je pro devatenáctku MSK na programu nezvykle již ve středu 25. srpna, kdy od 14:15 hod budou hosty Rostexu Vyškov.