„Byl to vyrovnaný zápas. Poločas skončil bez branek, a čekali jsme, jak se to vyvine. Sice jsme se dostali do vedení, ale soupeři se povedlo vstřelit dva góly po našich individuálních chybách,“ hodnotil duel trenér Lanžhotu Nemčovič, pro něhož to byl první zápas v pozici trenéra Sokola.

Osmapadesátiletý kouč nemohl v premiérovém jarním zápase počítat s novou akvizicí Bartalem, v první půli se navíc zranila další zimní posila Svoboda. „Určitě nám tito hráči chyběli. Na lavičce jsme měli pouze tři náhradníky,“ uvedl Nemčovič.

ČAS STABILIZACE

Navzdory komplikacím se hosté dokázali v Bosonohách ujmout vedení po trefě Kleibera ze 49. minuty. Odpověď domácího týmu na sebe ovšem nenechala dlouho čekat. V 64. minutě srovnal Burdov a o šest minut později otočil skóre ve prospěch domácích Kulík. Bosonohy jednobrankový náskok udržely až do konce, a připsaly si tři body do tabulky.

Fotbalisté Sokolu naproti tomu vyšli z prvního jarního zápasu bodově naprázdno. Nového lodivoda Lanžhotu ovšem premiérová prohra neznepokojila. „Jsem v týmu dva týdny. Na jaře hlavně chceme tým stabilizovat. Je nás zatím taky málo. Navíc potřebujeme některé věci vhodně natrénovat a na to je potřeba čas,“ uvedl muž, který v minulosti nakoukl i do slovenské nejvyšší soutěže. O první body ve druhé polovině sezony budou fotbalisté Sokola usilovat v pátek, kdy se představí na hřišti Boskovic.

VÁCLAV PETRŮ