Jsou Hokejky pro Kluka Puka v něčem jiné oproti jiným charitativním akcím?
Asi tím, že se opravdu sejde nejvíc známých tváří, jak hokejistů, fotbalistů, ale také dalších sportovců. Navíc na ní panuje neuvěřitelná atmosféra a pokaždé se vybere úplně neskutečná částka (letos 1 177 466 korun – pozn. red.). Lidé jsou vděční, že kluci přijedou.

Navíc zatímco loni váš výběr padl s Týmem Nadace Jakuba Voráčka, letos jste turnaj ovládli…
Nyní jsme do toho šli profesionálně, neradi prohráváme a hokejistům jsme chtěli porážku vrátit. (úsměv)

Angažujete se v podobných akcích rád?
Určitě, Real Top Praha je úžasný tým se skvělými lidmi a každé utkání podpoří dobrou věc.

Jak jste se vůbec dostal do Realu Top Praha, který se na podobných událostech objevuje pravidelně?
Oslovil mě Saša Smita, který tým založil. Komunikovali jsme spolu i v době, kdy jsem nastupoval v první lize, ale tenkrát jsem neměl tolik času.

Od vašeho konce v Olomouci v roce 2016 nastupujete v divizi za pražský Motorlet. Jak jste se v soutěži zabydlel?
Na jednu stranu to byl skok, ale divize je kvalitní soutěž se slušnými fotbalisty. Pořád se v ní musí trénovat a makat. Není vůbec špatné dohrát kariéru v nižší lize, člověk se aspoň hýbe. Nedá se nic dělat, musím stále makat.

Profesionální fotbal už vám neschází?
Samozřejmě, že mi chybí, ale už jsem z toho vypadl. Fotbal je dnes úplně jinde než před pěti, deseti lety a někdy prostě nastane čas skončit.

Přemýšlel jste někdy, že se do první ligy vrátíte?
Hlavně ze začátku, když jsem skončil. Teď spíš v jiné funkci než na hřiště, možná za lajnu. V Motorletu koučuju dorost a studuju trenérskou licenci. Spadl jsem do toho rovnýma nohama a nevěřil jsem, že mě trénování takhle chytne.

Poslední rok v Olomouci byl kvůli různým problémům turbulentní, ale jinak na profesionální kariéru vzpomínáte rád?
Ale jo. Na možnosti, jaké jsem měl, byla povedená. Nenarodil jsem se jako žádný velký talent, všechno jsem si vydřel. Sice mohla být kariéra lepší, ale udělal jsem pár chyb…

Na soupisce Motorletu se nachází i váš bratr, který rovněž hraje na stoperu. Užíval jste si, když jste spolu nastoupili?
Je o deset let mladší, takže trochu jiná generace, ale bylo to fajn. Nyní už nemá tolik času a hraje spíš za béčko. Pomáhá mi však s trénováním dorostenců, jsme spolu skoro každý den.