Základ výhry položil už v prvním poločase po sóle Kuřil, jistotu třech bodů dal Lanžhotu až v 75. minutě proměněnou penaltou Hakala. Domácí dohrávali poslední desetiminutovku o desíti, přesto tři body ubránili a mohli za doprovodu světlic a dýmovnic oslavit se svými fanoušky hodovní výhru.

„Jsme rádi, že jsme lidem dokázali po "minulotýdenním" propadáku, že fotbal hrát umíme. Musím smeknout před výkonem soupeře, který byl kvalitní, měl ambice a chtěl hrát fotbal. Proti takovému se nám hraje lépe, než když sem přijede někdo betonovat. Bylo to ale hodně nervózní a bojovné," komentoval zápas domácí kouč Dalibor Jančálek.

Počasí hodovnímu fotbalu v Lanžhotě přálo, snad i proto v neděli dopoledne Na Šlajsu zavítalo slušných pět stovek diváků. Ti viděli od začátku útočný fotbal, který ale kouskovala spousta faulů na obou stranách.

Dosud neporažení hosté vstoupili do utkání lépe a hned ve třetí minutě mohli jít do vedení. To by ale domácí brankář Kovář nesměl vychytat kapitána Podivína Martina Švestku. V 10. minutě měli první tutovku i domácí, ale Kuřil své sólo zakončil hodně nepřesnou střelou.

Pak diváky na obou stranách „pobavily" chyby gólmanů. Podivínskému Létalovi vypadal z rukavic střela z velkého úhlu, ale byl z toho jen roh. O chvíli později neudržel kulatý nesmysl v rukavicích Kovář a Fric z jedenácti metrů branku trestuhodně přestřelil. A musel ho to pořádně mrzet.

Po půlhodině totiž lanžhotský brankář vyslal dlouhým výkopem do úniku přes celé hřiště Zdenka Kuřila, který tentokrát se svým sólem naložil ukázkově. Brankář Podivína proti němu pozdě vyběhl a lanžhotský útočník střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre.

Po změně stran kvalita fotbalu upadla. Diváci měli možnost vidět další díl minisouboje mezi Létalem a Kuřilem, který přišel v 55. minutě. Balon propadl přes obránce hostí a tísněný Kuřil se opět hnal na brankáře Slavoje. Tentokrát proti němu ale Létal vyběhl včas a zablokoval jeho střelu.

Hosté byli po změně stran směrem dopředu bezzubí. Jedinou šanci vyrovnat měl v 67. minutě Fric, který z neodmávané ofsajdové pozice běžel na Kováře, ale nakonec mířil jen do boční sítě. „Byla to naše jediná šance, kterou jsme nedali. Měli jsme spoustu rohů, které byly špatně kopané, toho jsme nedokázali vůbec využít. Brankář Lanžhota ty měkké balony snadno sbíral. Soupeř byl směrem dopředu jednoduše produktivnější. Nám chybělo nasazení, domácí nás přehráli agresivitou. Někdy až za hranicí únosnosti," poznamenal hostující trenér Bronislav Krška.

Střídající Jakub Krajča se stal smolařem nedělního dopoledního zápasu. Podivínský mladík byl na hřišti sotva tři minuty, když zahrál rukou ve vápně a sudí okamžitě ukázal na penaltový puntík. Nabídnutou jedenáctku s přehledem proměnil domácí Hakala. „Byla to nastřelená ruka v šestnáctce, tomu se zabránit nedalo," neodsuzoval svého svěřence Krška.

Úspěšný penaltový exekutor ale utkání nakonec nedohrál, když musel po druhé žluté kartě v 83. minutě opustit trávník. Lanžhot už ovšem i v desíti vítězství v nervózním závěru ubránil.

„Zbytečné vyloučení za faul mimo hru je jedinou větší skvrnou na našem výkonu. To mě mrzí. Poděkovat ale musím fanouškům, kteří udělali na stadionu pořádnou atmosféru a hnali kluky dopředu," dodal Jančálek.

Sokol Lanžhot – Slavoj Podivín 2:0 (1:0)

Branky: 29. Kuřil, 75. Hakala (p.)

ŽK: Uher P., Straka, Hakala, Bartoš, Tomek – Stojkovič, Nevěděl, Švestka, Fric, Derbl

ČK: 83. Hakala (LAN)

Diváků: 550

Střely na bránu: 10:5 (v půli 6:3)

Rohy: 10:10 (v půli 6:5)

Lanžhot: Kovář – Nešpor J., Uher (78. Tomek), Polášek (90. Dos Santos Oliveira), Bartoš (K), Hakala, Straka (65. Janulík), Matůškovič, Rampáček, Rehák, Kuřil (86. Hrnčíř)

Podivín: Létal – Praks, Řezáč (79. Hollý), Martečík, Švestka (K), Fric (71. Krajča J.), Dohnal, Stojkovič (80. Krajča E.), Derbl, Nevěděl, Očenášek