Do Břeclavi dojíždí denně buď z rodných Šitbořic se spoluhráčem Jaroslavem Navrátilem, nebo s dalšími hráči MSK z Brna, pokud je právě ve škole. Končí totiž na Mendelově univerzitě bakalářské studium, obor ekonomický informatika.

S fotbalem začínal v Šitbořicích ve svých šesti letech, jeho prvním trenérem byl Vladimír Navrátil.

„Jako mladší žák jsem hrál rok první A třídu v Moutnicích, druhý rok jsem oblékal dres Sparty Brno a hrál tam žákovskou ligu. Poté už jsem byl pár let v Šardicích, nejprve v žákovské lize, pak ve druhé dorostenecké lize,“ vzpomíná na své fotbalové působiště vytáhlý útočník.

Když mládežnický fotbal opustil, hrál rok krajský přebor za muže Sparty Brno a odsud ho na popud sportovního ředitele MSK Vladimíra Michala zlákala Břeclav. V zimě 2010 tam podepsal poloprofesionální smlouvu na dva roky.

Nevídal je hrotovým útočníkem, ale dříve hrával i v záloze. „Mou předností je důraz v osobních soubojích a díky mé výšce i hra hlavou, naznačuje 190 centimetrů vysoký fotbalista a pokračuje.„Zlepšit by chtěl ještě práci s míčem, přesnost přihrávek, a také zakončení útočných akcí,“ má jasno Nevídal.

Rád vzpomíná na zápas proti Kroměříži jako dorostenec Šardic. Dal čtyři branky, v dešti mu sedlo všechno, do čeho se opřel, ať již to bylo hlavou, levou či pravou nohou. Nepovedených zápasů bylo více, konkrétně si je raději nepamatuje, jen si z každé chyby vždy snažil vzít ponaučení.

Otec Jiřího má stejné jméno, a také hrával kopanou, ale jen v okresních soutěžích. Sportovně založené jsou i obě sestry břeclavského útočníka.

Starší sestra jako atletka provozovala běžecké disciplíny a nyní se věnuje tanci, ta mladší zase studuje na sportovním gymnáziu, chce být učitelkou tělesné výchovy a baví ji fotbal.„Většinu volného času mi zabírá přítelkyně. Když ale nějaké volno mám, zahraju si rád tenis nebo poklábosím s kamarády,“ říká mladý fotbalista, který se loni dostal i na univerziádu.Jeho vzorem je Lionel Messi nebo Petr Jiráček, dříve obdivoval Petra Nedvěda nebo nestárnoucího Ra­úla.

Jako správný obdivovatel Messiho se mu líbí hra Barcelony a v našich končinách fandí druholigové Zbrojovce.„Ve fotbalu se chci dostat co nejvýše, chci mít radost ze hry. Pokud bych se ale fotbalem neživil, chci mít v ruce něco, o co se budu moci opřít,“ pamatuje na zadní vrátka Nevídal.

„Jirka je jedním z útočníků, který to má v konkurenci Vlčka a Sasína těžké se prosadit. Proto na sobě musí pracovat a zlepšovat své dovednosti. V případě, že nehraje za áčko, nastupuje pravidelně za rezervní tým. Je poctivým a spolehlivým sportovcem,“ přidává své hodnocení trenér áčka MSK Milan Valachovič.