Na podzim dostaly Novosedly na Slovácku šest branek, teď o dvě méně. „Rozdíl byl hlavně ve zkušenostech, hosté už jsou dlouho spolu a mají ve svém středu velezkušené hráče. Srazil nás brzký gól, který jsme dostali už ve čtvrté minutě," hodnotil zápas trenér Novosedel Bohdan Ryšavý.

Jeho tým mohl skóre za stavu 0:1 srovnat, ale mladík Štyks trefil jen tyč. Následně ale přišel ukázkový ťukec hostí, kteří odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Tým, který na jaře ještě neinkasoval, si vybral ve druhé půli dvě slabší chvíle. „Před třetím gólem netrefil poslední obránce míč a Koštuřík šel sám na gólmana. Čtvrtý gól šel zase na vrub dosud bezchybného Šelce, který minul balon a hosté doráželi do prázdné branky," posteskl si Ryšavý, jehož tým teď čeká těžký los v podobě zápasů v Bzenci a doma s třetí Spartou Brno.

Veledůležitý zápas o šest bodů nezvládli ve vloženém kole ani fotbalisté Podivína. Doma podlehli předposlední Kuřimi 0:1 a záchrana se jim pomalu vzdaluje. Hráči Slavoje jsou poslední a na svého středečního soupeře už ztrácí čtyři body, na únik z pásma sestupu bodů devět.

Záchranářský duel rozhodla v Podivíně až branka hostujícího Jandy z 80. minuty. Pro Slavoj je to třetí prohra v jednom týdnu.