"Novosedly nás slušně prověřily, je to sehraný celek. Ukázali nám naše slabiny, už víme, na čem máme zapracovat. Silný vítr pomohl v první půli Novosedlům, po změně stran zase nám. Ve druhé půli jsme měli tři tutovky, minimálně jednu z nich jsme mohli proměnit ve vyrovnání na 1:1. Takový výsledek by se nám líbil," přiznal po porážce domácí trenér Pavel Bartal.

První půle nepřinesla pro sedmdesát přihlížejících diváků vůbec pohledný fotbal. Úvodních dvacet minut si oba brankáři museli připadat zbyteční, ani si pořádně nesáhli na balon. Lednice se v první půli prezentovala jen hlavičkou matadora Ševčíka. Novosedly na druhé straně zaujaly jen sérií čtyř rohů, z nichž ani jednou nedokázali ohrozit lednického gólmana.

Až minutu před koncem prvního poločasu napřáhl z nějakých dvaceti metrů Václav Eliáš a poslal balon nechytatelně přesně k tyči.

Z kabiny do druhé půle jako by vyběhla úplně jiná Lednice. Už během prvních sedmi minut si Moravan vytvořil tři tutovky a jen díky nepřesné mušce a brankářskému umění Šelce Novosedly stále vedly. František Machovský už mířil přesněji, ale jeho střelu zastavilo břevno hostující branky. Až do osmdesáté minuty Lednice neustále zaměstnávala hostující obranu.

„Do druhé půle jsem prostřídal hned pětici hráčů, což se na naší hře projevilo. Chtěli jsme si vyzkoušet hru na pět záložníků a hrát tak, jako bychom prohrávali. Nařídil jsem, aby hráči trošku otevřeli hru a podle toho to vypadalo. Už to nebylo tak pohyblivé, domácí měli šance, ale před horším výsledkem nás zachránila branková konstrukce a gólman Šelc. S výkonem i výsledkem zápasu jsem ale spokojený," hodnotil zápas kouč Novosedel Bohdan Ryšavý, jemuž ještě chyběli zranění Ligas s Vaňkem.

Až v závěru utkání domácím docházely síly a pustili k míči i Novosedly. Ty se nakonec mohly radovat i z druhé branky. Prudký přímý kop z pravé strany ještě gólman Moravanu vyrazil, ovšem na dorážku Jaroslava Spodného už neměl nárok. Prakticky po této brance sudí zápas ukončil.

„Musíme zlepšit hlavně docházku na tréninky, bez toho to nepůjde," podotkl na závěr lednický Bartal, který se rozhodl, že si sestavu z generálky nechá z taktických důvodů pro sebe.

TJ Moravan Lednice – Sokol Novosedly 0:2 (0:1)

Branky: 44. Eliáš, 89. Spodný

ŽK: 0–1

Střely na branku: 6:9 (v poločase 1:4)

Rohy: 4:9 (1:9)

Diváků: 70

Sestava Lednice: trenér domácích ji z taktických důvodů nechtěl zveřejnit

Sestava Novosedel: Šelc – Štyks, Svízela, Šebesta, Janůfka – Eliáš, Nádeníček, Němec, Foltýn, Bím – Kovář