Po slušně rozehraném podzimu z pohody nevypadly Novosedly. Účastník krajského přeboru zatím ve čtyřech zápasech nepoznal pocit porážky. Nejprve zdolal Mikulov 4:1, pak v přestřelce přetlačil Dobšice 4:3 a naposledy rozdílem třídy porazil Lednici 5:1. S dobrým pocitem tak mohli odjet na soustředění na Valašsko do Rajnochovic.

„Jsou tu ideální podmínky pro trénování. Sice s námi někteří hráči kvůli nemoci neodjeli, přesto nás tu je třiadvacet. Bez problémů si pro zábavu zahrajeme i sami proti sobě. Sám jsem už nastoupil,“ smál se kouč Novosedel Bohdan Ryšavý.

Přípravné zápasy domluvil kouč od nejlehčích po ty těžší. „Výsledky zatím jdou. Ale to byli soupeři z nižších soutěží. Po návratu ze soustředění máme domluvený Hodonín, Bystrc, Miroslav nebo Tasovice,“ vysvětlil Ryšavý, že se bude řídit až podle výsledků poslední přátelských utkání.

Z kondičního soustředění se naopak vrátili fotbalisté Podivína s cenným skalpem. Během pobytu v Boskovicích vyhrál tým nováčka jihomoravského krajského přeboru 2:0 nad Bystřicí, druhým týmem krajského přeboru Vysočiny, A to ještě Slavoj v zápase dvakrát trefil jen břevno.

„Výhra v přípravě potěší, ale nesmíme to přeceňovat. Soupeř nebyl kompletní. Náš výkon nebyl po čtyřdenním soustředění a dvoufázových trénincích ideální,“ potvrdil asistent trenéra Podivína Bronislav Krška.

Jeho svěřence čekají do začátku jara ještě tři zápasy. Tuto sobotu jedou od 16 hodin na umělou trávu do Mikulova, poté je čekají ještě Žarošice a Velké Pavlovice.