Novosedly se v premiérové sezoně v krajském přeboru zachránily a skončily dvanácté. „Chtěli bychom si o pár míst polepšit a vyhnout se bojům o sestup,“ nastínil plány Novosedel trenér Bohdan Ryšavý.

Jeho svěřencům se v přípravě zatím daří. Na úvod přestříleli nováčka I.A třídy ze Šaratic 5:3. Pak prohráli s třetiligovým nováčkem z Rosic 1:2 a s dalším účastníkem MSFL, Líšní, remízovali 1:1. „Za Líšeň většinou hráli náhradníci nebo adepti na jejich dres. Výsledky jsou to ale solidní, jsem spokojený. Zvolil jsem takové soupeře, aby se kluci otrkali a zvykli si na hru do plných,“ uvedl Ryšavý.

Ten měl na soustředění v Hošťálkové téměř kompletní kádr. „Scházeli mi pouze Křivánek, Šebesta a Gregor. Většinou jsme se věnovali herním situacím, ale nechyběl ani trénink dynamiky a rychlosti,“ sdělil novosedelský kouč.

Na Valašsku vyzkoušel také možnou posilu zadních řad – pravého obránce Duchovného z Bohunic. „Uvidíme. Doufám, že nebude kazit rozehrávky a musí makat,“ pousmál se sedmatřicetiletý kouč, který Duchovného trénoval ještě v židenické ČAFCe. Do kádru se snaží dostat i čtyři novosedelští dorostenci – Kratochvíla, Sýkora, Svízela a Němec. „Kluci se jeví dobře, jsou šikovní a poctiví. Škoda, že si Sýkora poranil kotník,“ posteskl si Ryšavý. Ten nemůže počítat ani s Matušíkem, který odlétá studovat do Španělska.

Novosedly ještě v přípravě čeká ve středu v Dolních Dunajovicích rezerva Břeclavi a v sobotu Lanžhot. Sezonu začínají doma s Boskovicemi, pak s Rájcem a ve třetím kole zajíždějí do sestoupivšího Blanska. „Máme těžký los. Bude to hodně těžké. Boskovice považuji za jednoho z největších favoritů,“ podotkl kouč Novosedel, které by měly své letošní soupeře přivítat opravenými kabinami. V krajském poháru si Sokol (24. 8.) zahraje s vítězem zápasu Hustopeče – Lednice.

Nováčkovský elán

Druhý zástupce Břeclavska vstoupí do nové sezony krajského přeboru jako nováček. V přípravě zatím Podivín výsledky příliš neoslňuje. Na turnaji ve Velkých Bílovicích remízoval s domácími (OP) 2:2 a v duelu o třetí místo podlehl Velkým Pavlovicím (I.A) 2:4. V dalších zápasech prohrál i s Lanžhotem (I.A) 2:5 a Tvrdonicemi (I.A) 1:2. „Možná jsme čekali trošku lepší výsledky, ale zkoušeli jsme asi šest hráčů z B mužstva a ty, co vyšli z dorostu. Ukázalo se, že tito soupeři jsou pro ně ještě moc vysoko,“ hodnotil přípravná střetnutí předseda Slavoje Bronislav Krška.

Kádr vítěze I.A třídy zůstává již několik let pohromadě. „Jelikož nám finanční situace nic jiného nedovoluje, tak se nám jen z hostování vrací Tkadlec. Jinak už nic velkého nepřivedeme,“ upřesnil Krška s tím, že z mužstva nikdo neodchází.

Tým, který v loňské sezoně prohrál pouze dvakrát, zřejmě nebude útočit na nejvyšší posty v tabulce. „Nevím, jaká bude kvalita krajského přeboru, ale odhaduji, že bychom se měli pohybovat mezi osmým a desátým místem,“ zamyslel se podivínský předseda.

V posledním přípravném duelu se Podivín střetne s Lednicí. Pak už jej čeká ostrý start. Doma Ivančice, venku Bzenec a pak na domácím hřišti Znojmo. „Nedá se vybírat. My neznáme soupeře a oni zase nás. Budeme mít nováčkovský elán, tak se snad něco podaří. Doufám, že krajský přebor k nám přitáhne na fotbal i nějaké lidi z okolí,“ dodal Krška. Soupeře v krajském poháru mu určí výsledek střetnutí mezi Dubňany a Tvrdonicemi.