„Postavili jsme k utkání to nejlepší, co jsme měli u svazu zaregistrováno. Ale vzali jsme to vážně a hlavně v prvním poločase jsme na soupeře zatlačili. Teď počkáme, jaký soupeř nám připadne. Už to nebude tak lehké, protože kvůli poháru nás čekají anglické týdny," řekl trenér Novosedel Bohdan Ryšavý.

První kolo krajského poháru se stalo pro Tvrdonické konečnou. Ti přesunuli svůj pohárový zápas z neděle na sobotu, ale hodovní fotbal stejně netáhl. Zápas sledovalo jen několik desítek lidí z obou fanouškovských táborů. Spokojenější byli už ve 4. minutě hosté. Ladislav Mucala napřáhl ze střední vzdálenosti a balon zaplul až do Uhrovy sítě.

Ani domácí se za povzbuzování svého kouče nenechali zahanbit a v 10. minutě orazítkoval Kouřilem tyč Šelcovy brány. Tvrdonického hráče to muselo mrzet o to víc, že za pár minut se dlouhý přímý kop dostal v šestnáctce k Eliášovi, který propálil tvrdonického brankáře podruhé.

I po druhé brance hostů mohli domácí rychle odpovědět. Znovu pro ně ale byla branka zakletá. Fabičovic z dálky napálil spojnici tyče a břevna. To bylo na dlouho dobu vše, co diváky nadchlo.

Až ve 38. minutě mohli hosté jít do trojbrankového trháku za postrčení hostujícího útočníka v šestnáctce. Zkušený Mucala ale poslal balon prudkou střelu vysoko nad. A přišel trest. Po centru zleva se dostal k balonu volný Krupica, který v zakončení nezaváhal. Přesto to nebylo v první půli vše. Mucala ještě stihl poslat do úniku ve 43. minutě Kováře, který se nemýlil. „Mohli jsme po první půli vést klidně pět nula. Naopak jsme si to sami zkomplikovali, když jsme chybou nabídli soupeři snížení. Ale raději, ať tu penaltu zahodí v takovémto zápase, než v mistráku," oddechl si spokojený novosedelský kouč.

Po poločase Tvrdonice na půl hodiny srovnaly hru, stále se snažili hrát směrem do šestnáctky soupeře. „Soupeř nám nedal vydechnout, ani za rozhodnutého stavu se snažil hrát, nenakopával. Utkání účel splnilo, jen mě mrzí, že se nám zranil Němeček," dodal Ryšavý.

Poslední slovo si ale vzali hosté. Poté, co spálili kvůli nepřesné mušce další dvě šance, přišel individuální průnik střídajícího mladíka Štykse, na jehož střelu si sice Uher šáhl, ale zabránit jí v cestě za čáru nedokázal. „Tři branky jsme soupeři nabídli sami individuálními chybami. Soupeř vyhrál zaslouženě, přestože snaha a nasazení z naší strany nechybělo. Nemuselo to ale být pro nás tak kruté. Alespoň jsme si ověřili naše možnosti, bylo to po nás velmi kvalitní utkání. Hlavně v obraně a v komunikaci mezi hráči ještě máme na čem pracovat," uznal porážku tvrdonické trenér Jaroslav Kmínek.

Sokol Tvrdonice – Sokol Novosedly 1:4 (1:3)

Branky: 41. Krupica – 4. Mucala, 14. Eliáš, 43. Kovář, 80. Štyks

Sestavy:

Tvrdonice: Uher – Čapka, Menšík, Janulík V., Trčka (K), Kouřilem, Krupica, Fabičovic, Salajka, Trecha, Janulík P.. Střídali: Sirotka, Vališ, Kostrhún, Balga, Bartoš

Novosedly: Šelc – Křivánek, Knee, Foltýn (K), Mucala, Eliáš, Svízela, Janůfka, Ligas, Němeček, Kovář. Střídali: Gregor, Štyks, Šlachta