Zápas začal pro novosedleské hráče víc než nadějně. Již po čtvrthodině se ujali vedení zásluhou Svobody.

Jenomže neuplynulo ani pár minut a hosté vyrovnali po rohovém kopu.

Domácí měli o chvíli později dobrou šanci na opětovné vedení v zápase, ale Svoboda ve své druhé šanci neuspěl a poslal míč těsně vedle tyče Lupačovy branky.

Po půlhodině hry tak znovu udeřilo na druhé straně. Dubňanští zahrávali před šestnáctkou trestný kop. Míč byl hned dvakrát tečovaný a brankáři Šelcovi se jej nepodařilo zkrotit a svojí minelou nabídl Dubňanům vedení. Ty toho beze zbytku využily.

Ve 40. minutě měl brankář domácí již větší štěstí a trestný kop s námahou vyrazil.

Chvíli před poločasovým hvizdem sudího Špačka skolil jeden z hostujícíh hráčů v šestnáctce domácího Křivánka a Novosedelští tak měli výhodu pokutového kopu. Branku do kabin však svému soupeři neposlali, Knee ji kopl prachmizerně a nechal vyniknout Lupače.

Neproměněná penalta jen podtrhla jarní mizérii domácích fotbalistů. Ti, přestože se nachází na třetí příčce své soutěže, herně jsou na tom špatně.
Ve druhé půli se domácí snažili svého soupeře přitlačit před šestnáctkou, paradoxně měly ale více šancí Dubňany.

Hosté měli několik dobrých příležitostí z rychlých protiútoků, naproti tomu hosté se do vyložené příležitosti prakticky nedostali.

„Udělali jsme spoustu chyb v obranné fázi. A v útoku jsme se nedokázali vůbec prosadit. Dnešní zápas byl odrazem naší současné formy. Zápas jsme rozhodně nevypustili, ale prostě nám to teď nejde,“ komentoval výkon svého týmu trenér Novosedel Zeman.

Šanci na vyrovnání a úspěšný výsledek domácím definitiovně sebral deset minut před koncem Novotný po nezištné přihrávce od střídajícího Roubíka.
Prakticky vzápětí přišla další velká šance Šalšy a v samotném závěru trefil znovu Novotný tyč.

Ve druhém semifinále zvítězil Slovan Brno nad Rosicemi až na penalty a právě on bude soupeřem Dubňan ve finále poháru.
Vyvrcholení této soutěže bude na programu příští středu 21. května na hřišti v Bavorech.

Podle nejnovějších informací by se měl rozhodujícího střetnutí zůčastnit i předseda fotbalového svazu Pavel Mokrý.