Dvě branky a byl konec. Fotbalové Novosedly letos nedosáhnou ani na vítězství ve své třídě, neosahaly si ani pohár pro vítěze krajského poháru. Bohunice byly nad jejich síly, z pohárové trofeje se tak radují znovu po třech letech, kdy porazily Kyjov.

Bohunice, které to měly do Kohoutovic přeci jenom blíže, se mohly ujmout vedení hned po úvodním hvizdu. Bombicz však pouze nechal vyniknout po celý zápas vyborného brankáře Šelce.

Jenomže už za deset minut se Bohuničtí tolik potřebného gólu skutečně dočkali. Z pravé strany zahrával standardní situaci Kříž, míč skončil na břevně a odrazil se k Benešovi, který jej poslal do prázdné branky.

Bohunický záložník se gólově prosadil ve finálovém klání také před třemi roky. Ve 14. minutě skončil těsně vedle nebezpečný centr Franka.

Neúspěšná snaha vyrovnat

Novosedly kontrovaly pološancemi Nádeníčka a Mucaly, kteří ve finální fázi nezpracovali míč a o gólovou možnost se tak připravili.

Po půlhodině hry přišel nejhezčí moment celého zápasu. Bohunice zahrávaly roh, první Masaříkův centr hosté ještě stačili odvrátit, ale odražený míč si našel opět mladý obránce a z rohu velkého vápna vypálil přesně do horního rohu branky, míč se odrazil od břevna na čáru a do sítě.

První vážnější šanci si Novosedly vypracovaly v 36. minutě. Mucala pronikl po levém křídle a v malém vápně přihrával pod sebe, kde tři jeho spoluhráči na centr nedosáhli. Z rychlého kontru pak předvedl fotbalovou parádu Bombicz, který z pětatřiceti metrů přehazoval Šelce a orazítkoval břevno.

Před poločasem mohly Novosedly snížit. Jenomže Juřena nastřelil ve velké příležitosti jen záda bohunického obránce.

Ve druhém poločase měly herní převahu Novosedly. Vypracovaly si ale pouze dvě slušné možnosti. V 63. minutě odvracel míč z brankové čáry po rohu Mucaly až domácí obránce a v 85. minutě prolétl těsně vedle tyče centr Sýkory.

Kapitán Michal Cífka mohl po utkání od předsedy JmKFS Pavla Blahy převzít vítězný pohár, prémii patnáct tisíc korun a také vstupenku do předkola poháru ČMFS.

S přispěním internetového serveru www.jihomoravskyfotbal.cz

Bohunice 2
Novosedly 0

Branky: 10. Beneš, 31. Masařík
ŽK: 57. Knee P., 87. Mucala. Rozhodčí: Soukal.
Diváků: 185
Bohunice: Cífka – Masařík, Szczygiel, Vjater, Frank, Stehlík (71. Krejčí), Beneš, Hudec, Tonev (87. Konečný), Kříž, Bombicz.
Novosedly: Šelc – Janůfka, Kovář, Nádeníček, Mucala, Škaroupka (75. Štiks), Zeman (48. Knee P.), Výběra, Sýkora V., Šebesta (70. Foltýn), Juřena.