Velkými změnami prochází v letní přestávce fotbalové Podluží. Po konci úspěšného trenéra Karla Bečky přichází s novým koučem Josefem Jiravou nová éra. Bude podobně úspěšná?

Po historicky nejlepším výsledku hrušeckých fotbalistů jej nečeká rozhodně nic lehkého. „To je rozhodně pravda. Nebude to snadné. Ale chceme hrát klidný střed tabulky,“ notuje si nový lodivod se svým asistentem Daliborem Čechem, kterého „zdědil“ po svém předchůdci.

Nový kouč, který má bohaté zkušenosti s trénováním klubů regionu, se musí vypořádat především s vírem, který se zvedl v hráčské kabině.

Karel Bečka mladší, Martin Karkoška, Lukáš Hojdysz. A hlavně jeden z nejkvalitnějších brankářů soutěže Jozef Hanzel. Ti všichni si v létě sbalili kufry a našli si angažmá v jiném klubu.

Hanzel bude chytat v Lednici. První tři jmenovaní se vrátili na sever Moravy, oblasti, kde bývalý trenér Podluží často lovil. To se nyní změní. Trenér Jirava chce dát příležitost mladým hráčů z regionu, kteří by pomohli zkušeným stálicím v hrušecké sestavě.

Klíčovou posilou měl být Luděk Urbánek z Mikulčic. Ten si zahrál druhou ligu v Ratíškovicích, oblékal také dres břeclavských klubů. „Už jsme to považovali za hotovou věc. Odehrál tu jeden přípravný zápas, ale jednání se zadrhla. Předseda klubu František Tichý říkal, že se ještě jednat bude.,“ neháže flintu do žita trenérský tandem.

Zatím jistými jmény jsou mladíci kteří prošli mládežnickou líhní v Břeclavi. Brankář Břetislav Osička, Tomáš Janulík, Jaromír Fukal a hlavně Darek Polášek, jehož dravost a vůbec přístup k fotbalu si trenér nemůže vynachválit.

Ostrý start soutěže se blíží a nový kouč přiznává, že se zatím stále s mužstvem seznamuje. Již o víkendu čeká Jiravovo mužstvo generálka v podobě zápasu jihomoravského poháru s Miloticemi a za další týden již domácí soutěžní zápas se silnou židenickou Čafkou.

Účast v krajském poháru trenéři rozhodně neschvalují. „Bojím se, že na to máme hodně úzký kádr, abychom jezdili ve středu po zápasech. Asi to odehrajeme jen proto, abychom to odehráli,“ vysvětlil trenér.

Vedení klubu stále jedná o možných posilách. Zatím má k dispozici osmnáctku hráčů. V Hruškách si však dobře pamatují, jaké měli na konci jara problémy sestavit mužstvo.

Trenér Jirava však věří, že jeho mise bude úspěšná. „Jinak bych sem přece nemusel vůbec chodit,“ uzavřel optimisticky.