„Dnešní fotbaloví žáčci jsou budoucími hráči prvních týmů mužů, a proto je důležité, jak se budou průběžně sportovně vyvíjet. Tímto způsobem jim můžeme jen pomoci a sledovat jejich výkonnost," zhodnotil přínos turnajů předseda Okresního fotbalového svazu František Stejskal.

Pět zápasů již dalo organizátorům solidní přehled o výkonnosti a určilo pořadí v závěrečném turnaji.

Mezi mladšími žáky zvítězilo družstvo MSK Břeclav před Tvrdonicemi, Lanžhotem, Velkými Pavlovicemi, Velkými Bílovicemi a Rakvicemi.

Vítězné družstvo MSK Břeclav neprohrálo na turnaji ani jednou, porazilo Velké Pavlovice 4:0, s Tvrdonicemi remizovalo 2:2, vyhrálo 1:0 nad Velkými Bílovicemi a 3:0 nad Rakvicemi. Na závěr remizovalo 1:1 s Lanžhotem, což mu k udržení prvenství stačilo.

To pořadí v kategorii staršího žactva bylo zcela odlišné. Břeclavné skončili až čtvrtí, když se na nejvyšší stupínek postavili tvrdoničtí žáci před týmy z Moravského Žižkova a Hlohovce. Páté místo pak patřilo Velkým Pavlovicím a šesté Lanžhotu.

Starším žákům MSK se již tolik nedařilo. Začali výhrou s Velkými Pavlovicemi 2:1, pak ale prohráli 0:2 s Tvrdonicemi, remizovali 0:0 s Moravským Žižkovem, těsně 3:4 prohráli s Hlohovcem a na závěr rozdrtili 5:0 Lanžhot.

Při vyhodnocení výsledků všech odehraných turnajů si ceny za celkové vítězství odnesli mladší žáci Lanžhota před Břeclaví, Tvrdonicemi, Rakvicemi, Velkými Bílovicemi a Velkými Pavlovicemi.

V kategorii starších žáků se z prvenství radovaly Tvrdonice, na dalších místech skončily celky Hlohovce, Břeclavi, Moravského Žižkova, Velkých Pavlovic a Lanžhota.

Došlo i na individuální trofeje pro nejlepší střelce jednotlivých turnajů. Toto ocenění si odnesli Petr Kalina a René Pekaj (oba MSK), Vojtěch Straka, a Jakub Juroška (oba Lanžhot), Nikolas Markov, David Gabčo a Michal Král (všichni Tvrdonice) a Martin Uhlík (Hlohovec).

Prestiž akce zvýšila také přítomnost známého fotbalisty Richarda Dostálka, který předal podepsaný míč nejmladšímu účastníkovi turnaje, kterým byl Adam Hříba z Velkých Pavlovic.

Na závěr si vzal slovo předseda OFS Břeclav František Stejskal a popřál všem mladým fotbalistům hodně úspěchů v jejich dalším sportovním životě.