Třetiligové fotbalisty MSK Břeclav čeká brzké sobotní vstávání. Již od 10:15 totiž hrají na hřišti dalekého Frýdku–Místku, který se usídlil na třetí příčce tabulky MSFL. Severomoravský soupeř břeclavskému týmu nikdy neseděl, na jeho hřišti v minulosti dokonce inkasoval i pět branek. Přesto by svěřenci trenéra Vladimíra Michala, kteří jsou v tabulce sedmí, rádi prodloužili svou sérii tří vítězství. Na podzim uhráli s Frýdeckými remízu 1:1.

„Břeclav je vždycky nepříjemný soupeř. Teď ještě přijedou hodně sebevědomí po třech výhrách. Na nás bude jim tu sérii utnout a naopak nastartovat nějakou tu naši. Doufám, že fanoušci nám odpustí jarní prohry a přijdou v co největším počtu,“ věří si podle vyjádření na klubovém webu domácí obránce Jan Hrdlička.

Protože Novosedly v krajském přeboru hrají v sobotu na trávníku Bzence, přesuneme se do I.A třídy. Tam se utká vedoucí tým skupiny A z Podivína v sobotu od 16:30 hodin s Jevišovicemi. Domácí jsou v zápase jasným favoritem, protože hosté, ač doma silní, jsou letos na venkovním hřišti prakticky neškodní.

Na jaře tápající Mikulov už se propadl na třetí místo tabulky, ale v neděli odpoledne si může spravit chuť na hřišti beznadějně poslední Veverské Bítýšky.

Druhá skupina I.A třídy nabízí v neděli od 10:30 opět jedno derby. Domácí béčko MSK Břeclav se představí potřetí v řadě doma a jejím soupeřem budou Bořetice.

V neděli 1. května od půl páté můžou fanoušci fotbalu přijít i Na Šlajsu do Lanžhota, kde bude domácí Sokol hostit předposlední Rohatec. Domácí svěřenci Antonína Michálka budou chtít jistě zvítězit, aby se tak ve velmi vyrovnané tabulce I.A třídy udrželi v klidném středu tabulky.

Ovšem fotbaloví fanoušci Lanžhota mohou zajít na fotbal i v sobotu od půl páté na Pastvisko, kde sehraje rezerva Sokola utkání I.B třídy s Lednicí. Tam je ale situace opačná. Béčko Lanžhota je v tabulce s devítibodovou ztrátou poslední, naopak Lednice bude na Podluží obhajovat první příčku.