Velmi důležité utkání odehrají fotbalisté Novosedel v krajském přeboru. Po domácí prohře s posledními Židenicemi 1:2 je čeká další soused v tabulce, tým Velké nad Veličkou. Ta je v tabulce předposlední dvojbodovou ztrátou právě na Novosedly. Svěřencům trenéra Radovana Zemana se vstup do soutěže nepovedl, v prostředí části sezóny se sice zvedli, nyní ovšem zase klesají ke dnu krajského přeboru. Utkání začíná v Novosedlích v sobotu o půl druhé odpoledne.

I.A třída: dvě derby

Vzhledem k tomu, že oba zástupci našeho okresu v I.A třídě skupiny A z Mikulova i Podivína hrají o víkendu na trávnících soupeřů, přeskočíme rovnou na druhou skupinu A–třídy. Začneme v Pavlovicích, kde začne poslední kolo již v sobotu dopoledne. Domácí Slavoj v něm bude hostit od 10:15 okresního rivala z Tvrdonic. Oba soupeři se utkali minulý týden v Tvrdonicích, kde domácí v závěru zápasu vydřeli remízu 2:2.

Velkopavlovičtí se ale z tohoto utkání podle jejich trenéra Jaromíra Pitáka poučili. „My jsme se minulý týden přizpůsobili hře soupeře, kdy oni spoléhali jen na nakopávané balony a osobní souboje. On tomu pomohl i nepříliš kvalitní terén a úzké hřiště. Hru soupeře tedy máme dokonale přečtenou. Ale doma chceme hrát naši hru. Útočnou, nátlakovou a kombinační. Proti Tvrdonicím nastoupíme v kompletní sestavě, takže doufám, že se naše kvalita projeví,“ přeje si.

Derby z minulého kola si zopakují i Kostičtí a Lanžhotští. V zápase hraném minulý týden navzdory všem očekáváním uspěli Kostice, svěřenci Jozefa Banetky ale i přes tříbodový zisk stále uzavírají tabulku své skupiny. Druhá výhra nad svým geografickým sousedem by jim sice nepomohla opustit poslední místo, rozhodně by však pomohla zlepšit náladu před jarními záchranářskými boji. Lanžhotským by případný tříbodový zisk zase pomohl přezimovat v klidném středu tabulky. Utkání v Kosticích začne v neděli 14. listopadu ve 13.30 hodin.

Nabídku utkání z I.B třídy načne v sobotu ve 13:30 souboj Rakvic s Mikulčicemi. Minulý týden souboj druhých Rakvic a dvanáctých Mikulčic dopadl remízou 2:2, nyní se oba soupeři střetnou v Rakvicích, kde se očekává, že se domácí na dálku poperou o čelo tabulky s Hroznovou Lhotou.

Souboj s lídrem

Ta vede I.B třídu před Rakvicemi jen díky lepšímu skóre a o víkendu zajíždí do Velkých Bílovic. Také ty hrály s Hroznovou Lhotou už před týdnem a na její horké půdě podlehly nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Doma budou chtít svěřenci trenéra Vladimíra Ferbara favorita opět potrápit. Zápas začíná v neděli o půl druhé odpoledne.

Poslední pozvánka se týká zajímavého utkání z břeclavského okresního přeboru. V neděli od 13:30 hostí Charvátská Nová Ves fotbalisty Moravské Nové Vsi a půjde o pikantní souboj druhého a třetího týmu tabulky. Obě mužstva by se případným bodovým ziskem ráda přiblížila vedoucím Cvrčovicím.