V hledáčku stavitelů národního mužstva figuroval už před historickou premiérou jedenadvacítky v srpnu v Praze. Jenže Hloch kvůli potížím s ramenem musel na dvě operace. „Už v červnu jsem věděl, že půjdu na operaci, takže když přišel telefonát od trenéra, bohužel jsem pozvánku odmítl, což mě mrzelo. Teď už je to dobré, což musím zaklepat. Sportuju, jak můžu," sděluje fotbalista, který 18. ledna oslaví jedenadvacáté narozeniny.

Z českého výběru zná brankáře Dominika Kunického, s nímž hraje fotbal v třetiligové Břeclavi. „Trochu jsme se bavili jen o zápase. Vůbec nevím, jak vypadá reprezentační sraz," podotýká.

Přátelský duel začíná v sobotu v milovické hale patnáct minut po sedmé hodině večer. „Myslím, že Německo bude kvalitnější soupeř než Slovensko, nevím však, co čekat," povídá Hloch.

Zabojuje i o šanci na červencové mistrovství Evropy v Praze. „Euro je daleko a je asi předčasné o něm přemýšlet, ale byl by to pro mě vrchol. Odvedu na hřišti, co umím," slibuje břeclavský rodák.

Brněnskou superligu v malém fotbalu si zahrál na jaře v dresu Sport Centra Srbská. „Baví mě to a moje výkony snad ani nebyly nejhorší. Mám spíš defenzivní úkoly, až takový technik nejsem," usmívá se.