V rámci zimní přípravy na sebe v neděli odpoledne na přírodní trávě na Pastvisku narazil Lanžhot a o soutěž níže hrající, ale dosud neporažený, Mikulov. Přestože měli domácí výhodu větru v zádech, první minuty patřily právě hostům. Jenže pak Lanžhotští vyslali na bránu Pálavy první dvě střely a obě skončily brankou. Až po změně stran se v nefotbalovém počasí dokázali jednou prosadit i svěřenci Marka Vlacha, srovnat už ale proti domácím nedokázali.

„Chyběli nám Rampáček, Kučera, Bartoš a Kůřil," vyjmenovával trenér lanžhotských fotbalistů Petr Balga. Ten před měsícem převzal tým po Daliboru Jančálkovi, jenž se s klubem dohodl na ukončení angažmá.

Hlavně absence posledních dvou jmenovaných opor Sokola byla citelná. Na hrotu tak nahradil snipera Zdeňka Kůřila břeclavský odchovanec Jiří Nevídal, který hrál loni divizi v Hodoníně. Vytáhlý útočník se nakonec prosadil i gólově.

Ačkoliv měl Lanžhot podporu silného větru v zádech, úvodní minuty patřily Mikulovu, který se tlačil před Nešporovu branku. Jenže územní převahu Mikulovští nevyjádřili přesnou střelbou.

To na druhé straně to šlo jako po másle. Lanžhot vyslal první přímou střelu na mikulovskou brankářskou dvojku Mimochodka až ve 12. minutě a hned z toho byla úvodní trefa. Do nevysokého centru z pravé strany se opřel z první Janulík a Lanžhot rázem vedl.

Ještě lépe na tom byli domácí po dalších osmi minutách. Tentokrát zazmatkoval Mimochodem ve vlastní šestnáctce, neudržel balon v rukavicích a domácí Nevídal hlavou navýšil vedení Lanžhota.

Víc vyložených šancí už si domácí nevypracovali. Ani Mikulov neměl vyložené tutovky, i když střely Rychtárika a Miroslava Šťastného brankáře Nešpora slušně vyděsily. Chyběla jim potřebná ovšem přesnost.

Ani Lanžhot si už ale na Mimochodka nepřišel, i když měl několik dobrých brejků. „Nedokázali jsme brankáře obejít ani obstřelit," lamentoval Balga.

Po změně stran se ale do hry mnohem více dostávali hosté z Mikulova, ale svou herní převahu korunovali pouze jedinou brankou. Tu vstřelil v 74. minutě po přesném pasu Žárského Michalec.

Více už hosté v tomto zápase nestihli, a poprvé tak v přípravných utkáních odcházeli z trávníku poražení.

„Soupeř nás prověřil, byl to zatím nejkvalitnější soupeř v přípravě. Byli silní a rychlí na míči, rozhodně nás prověřili," pochválil Balga mikulovské hráče. Na ty čeká tuto sobotu generálka v Rakvicích (14 hodin), Lanžhot bude hrát doma ve stejnou dobu s neohroženě vedoucím týmem I.B třídy z Vracova.

Lanžhot (I.A) – Mikulov (I.B) 2:1 (2:0)

Branky Lanžhota: 12. Janulík, 20. Nevídal

Diváků: 30

Sestava Lanžhota: Nešpor – Uher P., Polášek, Žaloudek, Hrnčíř – Rehák, Stráník, Straka, Matůškovič – Janulík, Nevídal. Střídali: Holobrádek, Hnátek, Tuček