Ten založil turnaj kvůli přátelskému shledání se svými bývalými spoluhráči a protihráči. „Přes rok máme každý dost svých aktivit, na golfových turnajích máme aspoň trochu času na povídaní,“ vysvětlil.

Za sedm let se stala z turnaje tradice, na kterou se sjíždí legendy obou klubů. „Turnaj má skvělou atmosféru, vždycky si ho všichni užíváme. Někteří, hlavně slávisté Láďa Šmicer nebo Erich Brabec výsledky důkladně kontrolují, ale bavíme se všichni,“ usmál se Bielik.

Na fotbalových oslavách Krumvíře se představila Stará garda Zbrojovky (v červeném). Tomáš Polách
VIDEO: Jarůšek, Polách či Švancara. Stará garda Zbrojovky na oslavách v Krumvíři

V Lázních Bohdaneč se představili ve sparťanských barvách Jiří Jarošík, Josef Chovanec, Ivan Hašek či Horst Siegl. Slávisty reprezentoval Jaroslav Černý, Erich Brabec, Petr Mikolanda nebo Luboš Kubík. K legendám se přidal i nestranný Antonín Panenka. „Za ty roky už se většina hráčů golfově hodně zlepšila. Ze Sparty můžu jmenovat Pepu Chovance, Pavla Mareše nebo Jirku Jarošíka, kteří mají singlové hodnoty. Mezi slávisty vypíchnu Láďu Šmicera, Jardu Černého nebo Ericha Brabce. Ostatní se snažíme, abychom se nezahanbili,“ přiznal organizátor.

A jak golfové klání skončilo? „První turnaj vyhrála Slavia, ve druhém Sparta vyrovnala a v Lázních Bohdaneč si Slavia vzala vedení zpět, i když to bylo velice těsné,“ přiblížil Bielik.

Brankář Milan Heča (vpravo) přivezl do Krumvíře ukázat mistrovskou medaili.
Heča s mistrovskou medailí navštívil Krumvíř: Všichni si výročí užívají

Závěrečný čtvrtý turnaj letošního ročníku je na programu 24. srpna v golfovém resortu Barbora nedaleko Teplic. „Nic není rozhodnuté, věřím, že to bude napínavé až do konce. Někdo musí vyhrát, bude se hrát o double body,“ uvedl internacionál.

Přestože bývalí fotbalisté už nesoupeří o mistrovské tituly, vzájemná rivalita mezi oběma tábory neupadá. „Člověk si myslí, že si jen pokecáme a zahrajeme golf, ale rivalita mezi námi pořád je. Jestli máme padesát let, nebo šedesát, vždycky chceme rivala porazit,“ dodal Bielik.