Kdy jste začal hrát fotbal? Kudy se ubírala vaše kariéra?

Odmalička, do balonu kopu od šesti let. Hrál jsem postupně ve Valticích, za Slovan Břeclav, Hlohovec, Hrušky a nakonec jsem zakotvil v Charvátské.

Proč padla volba právě na Charvátskou Novou Ves?

Jednoduše. Přestěhoval jsem se do Břeclavi. Hraju tady už sedm let, a za tu dobu se tu schází skvělá parta kluků, takže se mi odtud nikdy nechtělo.

Nikdy nepřišla nabídka z vyšší soutěže?

Já jsem si vyzkoušel v nějakých osmnácti letech první A třídu v Hlohovci. Vždycky přišla nějaká nabídka, ale člověk si musí sám říct, jestli fotbal nebo rodina. Já mám hřiště pět minut od domu, proto zůstávám v Charvátské a v okresním přeboru. Naštěstí mám v tomto doma podporu.

Jaký je váš oblíbený post? Hrál jste odmalička na pozici záložníka, kde dnes působíte?

Oblíbený post je právě záložník, mým vzorem je Frank Lampard. Ale jako kluk jsem byl obránce. Občas mě trenér pošle i do obrany, ale nemusí mi to dvakrát říkat, já si to stejně oběhám po lajně dopředu i dozadu (smích).

Charvátská svůj tým pomalu omlazuje. Cítíte, že je na vás v jednatřiceti letech více zodpovědnosti?

Sám už patříte mezi starší kusy, takže to určitě cítím. Navíc zápas cítím i na sobě, ale až tak za dva dny. Jenže to už zase přijde trénink a únavu vyběhám. Pokud je potřeba a možnost, rád pomůžu i béčku, když je potřeba.

Kdo je podle vás největší mladou nadějí Charvátské?

Já to vidím na Radima Krmíčka. Krmas hraje pravého obránce, takže kryje mé záda. Já vím, že se na něho můžu spolehnout a dokážeme si spolu vyměnit posty.

Je vám čerstvých jednatřicet let. Co vám fotbal ve vašem věku dává? Co dostáváte za odměnu? Opravdu pivo a párek?

Fotbal mi dává hodně věcí. Je to zábava, relax, potřebný pohyb a dobrá parta kamarádů. A odměna, to jste trefil přesně. Opravdu máme po zápase na hřišti pivo a uzené cigáro.

Už jste se v rámci exhibicí utkali s Brnem, Slováckem, Olomoucí i Ostravou. Který tým byl podle vás nejsilnější?

Každý soupeř byl pro nás silný a ukázal nám svůj styl hry. Ne, že bychom byli my tak slabí (smích).

Když se podíváme na letošní sezonu, trápí vás výkony jako na houpačce. Jednou dáte sedm branek, podruhé prohrajete doma s outsiderem. Co za tím je?

Podle mě to je jen o štěstí. Pokaždé do toho dáváme všechno. Někdy nám to jde, někdy prostě ne.

Trápí vás i celkem častá vyloučení, že?

Nevím, čím to je, ale vyloučení nás trápí vždy před přestávkou soutěže. Jan na konci podzimu, tak teď na jaře. Náš trenér Lukáš Reichmann si o tom vede podrobné statistiky. Ale pokud se dobře pamatuju, já jsem na jaře dostal maximálně jednu žlutou kartu.

Vnímáte i diváky? Přece jen, Charvátská má celoročně slušné návštěvy a diváci stojí hned u hřiště…

Na domácí zápasy nám chodí kolem dvou stovek lidí v průměru a slyšet je opravu všechno. Každý fanoušek je jiný. Dokážou tě povzbudit i zkritizovat. Takový je fotbal na okrese. Někdy si během zápasu i povykládám nebo se kolikrát i zasměju.

Letos jste přišli o možnost bojovat o postup do I.B třídy, přesto jste na špici tabulky. Byly Křepice a Nikolčice opravdu nad vaše síly? Mají na postup do krajské soutěže?

Začali jsme špatně jarní část soutěže. Ale Křepice jsme třeba doma porazili a v posledním zápase jara nás čekají Nikolčice, se kterými se ještě popereme o druhé místo. Křepice ale mají na postup, měli celý ročník stabilní výkony i hráče.

Když jste přišli o derby s Hlohovce, který zápas je pro vás nyní nejvíce pikantní?

Derby s Hlohovcem je škoda, teď štafetu vyhrocených zápasů převzalo derby Nových Vsí. Takže se vždycky těšíme na Moravskou.

Charvátská má slušné zázemí. Spravené kabiny, světelnou tabuli, hospodu, zastřešenou tribunu, umělé osvětlení i zavlažování. Je něco, co potřebuje v areálu nutně opravit?

Tribuna je sice zastřešená, ale její prostředí a lavičky by asi už potřebovali opravit. Uvidíme, co se s tím bude dát udělat.

Fungujete i ve výboru, nepokukuje klub po vyšší soutěži nebo je pro Charvátskou okres ideální? Čím chcete sám přispět do chodu klubu?

Určitě na to máme, abychom podstoupili. Loni to nevyšlo, letos taky ne. Možná příští rok. Ale vždy chceme být na špičce soutěže. Jako funkcionář se teprve rozkoukávám. Myslím, že chod klubu v Charvátské zajišťují ti správní lidé.

Stíháte sledovat i utkání dalších týmů na okrese, třeba z vyšších soutěží?

No jasně, stíháme to sledovat, někdy dokonce i během zápasu. Díky trenérovi a kamarádům, kteří nám to dávají vědět. (smích)