Po změně stran sice Hlohovec přidal, ale víc než kosmeticky upravit debakl na 1:5 se mu nepodařilo. „Nevím, jestli jsme hráli my tak dobře, nebo Hlohovec tak špatně. Každopádně nám vyšel úvod utkání a vlastně celý první poločas. Druhá půle už byla horší, ale to bylo nejspíš i tím výsledkem, za stavu 5:0 už kluci polevili, měli v hlavách, že se nemusí nikam hnát," tvrdil hostující trenér Lukáš Reichmann.

Mnozí diváci teprve přijížděli na stadion, když se hosté poprvé radovali. Po rohu Charvátské se dorážkou prosadil útočník Petr Husák. Domácí fotbalisty to ale neprobudilo. Laxně hrající Hlohovec vytrestal v 10. minutě parádně zahraným přímákem špílmachr hostí Zdeněk Košťál. A aby toho nebylo málo, v 18. minutě už to bylo 0:3. To zakončil lišácky brejk dvou na jednoho podél padajícího gólmana Drobiliče Tomáš Jedlička.

„Oslavy nám to nezkazilo, ty prakticky proběhly už minulý týden. Samozřejmě jsme ale chtěli derby vyhrát, jenže Charvátská dala z každé střely na branku gól. Pak už se těžko hraje. Prostě smolný zápas, nic nám nevyšlo, dostávali jsme laciné branky," kroutil hlavou František Jankovič, asistent hlohoveckého kouče Antonína Koryčánka.

Za stavu 0:3 se hra na chvíli uklidnila a oba brankáři byli prakticky bez práce. O to víc pak překvapil další gól Charvátské ze standardní situace. Tentokrát otřel Jedlička centr z přímého kopu o jednoho z obránců a Drobilič neměl šanci zasáhnout. Za stavu 0:4 už hra postrádala náboj a hráči obou týmů se ve velkém vedru o poločase rychle schovali do kabin.

Pokud si ale něco domácí řekli, zůstalo to právě v šatně. Hostům stačily další dva minuty hry k tomu, aby Hlohovci zasadili pátý direkt. Tentokrát napřáhl zprava sváteční střelec Libor Čech a technickou ránu zakroutil s pomocí tyče parádně do brány.

Domácí mohli vzápětí snížit, ale trefili jen břevno za Elsnerem. Ten měl po změně stran mnohem více práce, ale svými zákroky držel akcie Charvátské neustále vysoko. Jediným, kdo jej překonal, byl v 61. minutě Radek Sedláček, který si sběhl na levou stranu až před brankáře hostí a poslal mu balon mezi nohama do sítě. To byl poslední zajímavý moment zápasu.

„Po změně stran jsme přidali, ale hostům parádně zachytal brankář. Když už jsme trefili branku, byl připravený," tvrdil Jankovič.

Hosté už se v závěru nikam nehnali a bránu Hlohovce už prakticky neohrozili. Domácí se sice snažili útočit, ovšem jejich zakončení nejenže většinou netrefovalo Elsnerovu branku, ale často přelétlo i ochrannou síť za bránou. Charvátská tak i kolo před koncem drží po výhře 5:1 třetí pozici, o skóre za Vrbicí.

„Vím, že existuje taková možnost, že by postupovaly z okresního přeboru dva týmy, ale nebudeme spekulovat. S Vrbicí máme horší vzájemný zápas i horší skóre, takže musíme počkat až do konce sezony a pak se můžeme bavit, zda by vedení na postup do první B třídy vůbec přistoupilo," odmítl spekulace Reichmann.

Naopak Hlohovečtí už mohou přemýšlet o příštím ročníku ve vyšší soutěži. „Po čtyřech nebo pěti letech, co hrajeme špici v okrese, už se těšíme na nové soupeře. Máme konsolidovaný tým starých i mladých odchovanců, jen dva hráči jsou na hostování. Nemáme žádné větší výpadky, takže se první B třídy nebojíme. Musíme ale vyřešit post brankáře, který končí s aktivní kariérou. A možná se podíváme i po další posile," dodal Jankovič.

Sokol Hlohovec – Sokol Charvátská Nová Ves 1:5 (0:4)

Branky: 61. Sedláček – 2. Husák, 10. Košťál, 18. Jedlička, 32. Jedlička, 47. Čech. Střely na bránu: 10:8 (v poločase 5:5). Rohy: 5:3 (1:2). Diváků: 160. Hlohovec: Drobilič – Trpišovský J., Málek T., Buriánek, Trpišovský M., Lakatoš M., Lakatoš P., Koryčánek K., Sedláček, Drozd, Budlanský. Střídali: Pekárek Leoš a Luboš. Charvátská Nová Ves: Elsner – Boublík, Čech, Nešpor (K), Holota – Očovan, Košťál, Radkovič, Osička – Jedlička, Husák. Střídali: Michna, Střítecký, Michalec M., Michalec P.