Okresní derby postrádalo náboj. Postupující Hlohovec Charvátčané smetli

Hlohovec /FOTOGALERIE/ – Pokud chtěli fotbalisté Charvátské Nové Vsi chtěli, aby v neděli odpoledne domácí oslavy postupu Hlohovce do I.B třídy zhořkly, podařilo se jim to skvěle. Přestože Hlohovec postavil do derby nejsilnější sestavu, už během první půlhodiny zápasu lovil jeho brankář míč čtyřikrát ze sítě a bylo po zápase. Na tradiční jiskření, napětí, tvrdé fauly a emoce vůbec nedošlo.

8.6.2014

Hlohovec (v zeleném) podlehl v okresním derby Charvátské Nové Vsi vysoko 1:5.Foto: DENÍK/Martin Daneš

Po změně stran sice Hlohovec přidal, ale víc než kosmeticky upravit debakl na 1:5 se mu nepodařilo. „Nevím, jestli jsme hráli my tak dobře, nebo Hlohovec tak špatně. Každopádně nám vyšel úvod utkání a vlastně celý první poločas. Druhá půle už byla horší, ale to bylo nejspíš i tím výsledkem, za stavu 5:0 už kluci polevili, měli v hlavách, že se nemusí nikam hnát," tvrdil hostující trenér Lukáš Reichmann.

Mnozí diváci teprve přijížděli na stadion, když se hosté poprvé radovali. Po rohu Charvátské se dorážkou prosadil útočník Petr Husák. Domácí fotbalisty to ale neprobudilo. Laxně hrající Hlohovec vytrestal v 10. minutě parádně zahraným přímákem špílmachr hostí Zdeněk Košťál. A aby toho nebylo málo, v 18. minutě už to bylo 0:3. To zakončil lišácky brejk dvou na jednoho podél padajícího gólmana Drobiliče Tomáš Jedlička.

„Oslavy nám to nezkazilo, ty prakticky proběhly už minulý týden. Samozřejmě jsme ale chtěli derby vyhrát, jenže Charvátská dala z každé střely na branku gól. Pak už se těžko hraje. Prostě smolný zápas, nic nám nevyšlo, dostávali jsme laciné branky," kroutil hlavou František Jankovič, asistent hlohoveckého kouče Antonína Koryčánka.

Za stavu 0:3 se hra na chvíli uklidnila a oba brankáři byli prakticky bez práce. O to víc pak překvapil další gól Charvátské ze standardní situace. Tentokrát otřel Jedlička centr z přímého kopu o jednoho z obránců a Drobilič neměl šanci zasáhnout. Za stavu 0:4 už hra postrádala náboj a hráči obou týmů se ve velkém vedru o poločase rychle schovali do kabin.

Pokud si ale něco domácí řekli, zůstalo to právě v šatně. Hostům stačily další dva minuty hry k tomu, aby Hlohovci zasadili pátý direkt. Tentokrát napřáhl zprava sváteční střelec Libor Čech a technickou ránu zakroutil s pomocí tyče parádně do brány.

Domácí mohli vzápětí snížit, ale trefili jen břevno za Elsnerem. Ten měl po změně stran mnohem více práce, ale svými zákroky držel akcie Charvátské neustále vysoko. Jediným, kdo jej překonal, byl v 61. minutě Radek Sedláček, který si sběhl na levou stranu až před brankáře hostí a poslal mu balon mezi nohama do sítě. To byl poslední zajímavý moment zápasu.

„Po změně stran jsme přidali, ale hostům parádně zachytal brankář. Když už jsme trefili branku, byl připravený," tvrdil Jankovič.

Hosté už se v závěru nikam nehnali a bránu Hlohovce už prakticky neohrozili. Domácí se sice snažili útočit, ovšem jejich zakončení nejenže většinou netrefovalo Elsnerovu branku, ale často přelétlo i ochrannou síť za bránou. Charvátská tak i kolo před koncem drží po výhře 5:1 třetí pozici, o skóre za Vrbicí.

„Vím, že existuje taková možnost, že by postupovaly z okresního přeboru dva týmy, ale nebudeme spekulovat. S Vrbicí máme horší vzájemný zápas i horší skóre, takže musíme počkat až do konce sezony a pak se můžeme bavit, zda by vedení na postup do první B třídy vůbec přistoupilo," odmítl spekulace Reichmann.

Naopak Hlohovečtí už mohou přemýšlet o příštím ročníku ve vyšší soutěži. „Po čtyřech nebo pěti letech, co hrajeme špici v okrese, už se těšíme na nové soupeře. Máme konsolidovaný tým starých i mladých odchovanců, jen dva hráči jsou na hostování. Nemáme žádné větší výpadky, takže se první B třídy nebojíme. Musíme ale vyřešit post brankáře, který končí s aktivní kariérou. A možná se podíváme i po další posile," dodal Jankovič.

Sokol Hlohovec – Sokol Charvátská Nová Ves 1:5 (0:4)

Branky: 61. Sedláček – 2. Husák, 10. Košťál, 18. Jedlička, 32. Jedlička, 47. Čech. Střely na bránu: 10:8 (v poločase 5:5). Rohy: 5:3 (1:2). Diváků: 160. Hlohovec: Drobilič – Trpišovský J., Málek T., Buriánek, Trpišovský M., Lakatoš M., Lakatoš P., Koryčánek K., Sedláček, Drozd, Budlanský. Střídali: Pekárek Leoš a Luboš. Charvátská Nová Ves: Elsner – Boublík, Čech, Nešpor (K), Holota – Očovan, Košťál, Radkovič, Osička – Jedlička, Husák. Střídali: Michna, Střítecký, Michalec M., Michalec P.

Autor: Martin Daneš

8.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 30 000 Kč Zubní lékaři bez specializace Zubní lékař. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: První kontakt: e-mailem: hanna.nahreba@gmail.com, , Souhlas zaměstnavatele se zaměstnaneckou kartou., , Místo výkonu práce: Brněnská 1, 69123 Pohořelice. Pracoviště: Soukromá zubní ordinace pohořelice s.r.o. - 01, Brněnská, č.p. 1, 691 23 Pohořelice. Informace: Hanna Nahreba, hanna.nahreba@gmail.com. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 12 200 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: První kontakt telefonicky. , , Krátkodobé zaměstnání.. Pracoviště: Tyrsan stav s.r.o. - 01, Průmyslová, č.p. 1508, 691 23 Pohořelice. Informace: Yurii Satyr, +420 607 318 186. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRÁTOR/ADMINISTRÁTORKA ZÁKAZNICKÉHO SERVISU. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 17.9.2018 - zpracování nových smluv, zadávání dat do systému, komunikace s obchodními zástupci. SŠ, zkušenost v administrativě, pokročilá znalost práce s PC, samostatnost, zodpovědnost, pečlivost, odolnost vůči stresu. KONTAKT: zaslat životopis na e-mail: myjob@zfpakademie.cz, případně sjednat schůzku předem na tel. 733 677 121, Místo výkonu práce: Břeclav. Pracoviště: Zfp akademie, a.s., 17. listopadu, č.p. 3112, 690 02 Břeclav 2. Informace: Lucie Černá, +420 733 677 121,myjob@zfpakademie.cz. Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 20 000 Kč Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech TRUHLÁŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: 12.9.2018/ ŘP sk. B výhodou. , Výhody: Stravné, možnost ubytování PO-PÁ. Zaměstnavatele kontaktujte tel.: 777 746 185 nebo 777 107 404, paní Vymyslická, nebo e-mail: vymyslicka@vovym.cz. Pracoviště: Vojtěch vymyslický, Spálený kopec, č.p. č.e. 621, 692 01 Mikulov na Moravě. Informace: Danuše Vymyslická, +420 777 746 185.

Fanoušci fotbalu zažili žeň kanonýrů, dohromady padlo devět hattricků

Lvi v krajské premiéře podlehli v prodloužení nováčkovi z Březiny

Břeclav smetla Velkou Bíteš

Břeclav – Náročný anglický týden se třemi domácími duely v osmi dnech zahájili břeclavští fotbalisté výborně. Sedmému celku divizní tabulky z Velké Bíteše nastříleli čtyři branky.