Hustopeče na pozici podzimního krále posunula kontumace jejich remízy s Kosticemi. Pro neoprávněný start hráče. „První příčka pro nás je částečně překvapení. Kádr je podobný jako byl v minulé sezoně, doplnili jsme jen hráče ze zrušeného B mužstva," prohlásil kouč Hustopečí Radek Strouhal, jehož tým má nyní náskok dva body na Hrušky a Velké Němčice.

Oba celky v minulé sezoně do špičky okresního přeboru nepromlouvaly. Hrušky se coby nováček zachraňovaly na poslední chvíli. Velké Němčice dokonce hrály 
o soutěž níž. „I proto jsme nad očekávání spokojení. S výsledky i předvedenou hrou," rozzářil se trenér David Sedláček.

Kolektivní výkon

Tým se opíral hlavně o brankářské výkony jeho syna Lukáše. „Vyzdvihnout ale zaslouží celé mužstvo," upozornil Sedláček.

V Hruškách se po čele tabulky začali ohlížet až v závěru podzimu. Když pak Sokol vyhrál tři domácí zápasy po sobě, rázem z toho bylo současné druhé místo v tabulce. „Opíráme se o výkony celého mužstva. Nemáme ani výrazného střelce, ani nejlepší obranu. Ale můžeme bez oslabení kvality poslat na hřiště jakéhokoli hráče z lavičky," liboval si předseda hrušeckého oddílu, který se spoléhá i na zkušenosti Michala Blinkala a bývalého ligového střelce Vladimíra Malára.

Jako čtvrtý zájemce o postup po podzimu vypadají Přibice. „Takové myšlenky trochu máme. Ale je to samozřejmě otázka peněz. A také hráčů. Nedovedu si představit, že budeme hrát I.B třídu jen s vlastními hráči," prohlásil předseda přibického klubu Vlastimil Janíček, jehož tým ztrácí na první místo čtyři body.

S nedostatkem hráčů naproti tomu nebojují ve Velkých Němčicích. Naopak. „Můžu se pochlubit, že soutěž hrajeme pouze s klukama od nás. Navíc máme několik hráčů na hostování v okolí, ti by se chtěli vrátit," upozornil na málo vídaný fakt Sedláček.

O posilách se přes zimu hodlají bavit i v Hustopečích. „Hodila by se posila do každé řady. Nejvíc ale schází koncový hráč, v tom se trochu trápíme," přiznal Strouhal.

Rozdají si to o postup tyto čtyři týmy, nebo se na jaře přidá někdo další? Pátá Charvátská Nová Ves ztrácí na Přibice jen jeden bod, Zaječí 
s Březím už další tři.