A teď na Slovácko. První úkol sezony fotbalisté třetiligové Břeclavi splnili na výbornou. Proti nováčkovi divize nepřipustili v prvním kole poháru žádné překvapení. Rozdílem třídy si zajistili zápas proti ligistovi z Uherského Hradiště.

Tasovice si pro svoji historickou premiéru v celostátním poháru vybrali stadionek v Hrádku. A minimálně zpočátku se zdálo, že to byl dobrý nápad. Kombinace úzkého hřiště, mokrého terénu a především nadšené bojovnosti domácím svědčila.

„V prvním poločase se hrálo takřka bez šancí. Tasovičtí jezdili, hráli takový silový fotbal. Bylo jasné, že zápas rozhodne úvodní branka,“ vysvětloval kouč Vladimír Michal, pro kterého to byla ostrá premiéra na trenérské lavičce MSK Břeclav.

Šťastnější mohly být Tasovice. Nejnebezpečnější akcí první půle byl Horáčkův roh, po němž míč orazítkoval tyč. V úvodu druhého poločasu potom nastřelil Szajko břevno Prokopovy brány.

Síť ale rozvlnil až po necelé hodině hry kanonýr Bielčík, po samostatném úniku udělal kličku i brankáři a skóroval. „Od té chvíle už jsem věděl, že to uhrajeme,“ komentoval trenér Michal.

A opravdu. Domácí za nepříznivého stavu složili zbraně. A nechali si dát další dvě branky. Tu první po pěkné akci a centru ze strany dal netypický hlavičkář Navrátil.

O šest minut později se rovněž hlavou prosadil „útočník z nouze“ Simandl. „Druhý poločas už vypadal podle našich představ. Mohl jsem si ověřit některé věci, třeba že Vlasta Polák by měl být velmi zajímavou posilou. Je to moderní obránce, který pomůže v ofenzivě. Ještě ale potřebujeme sehnat jednoho kvalitního útočníka,“ přemítal kouč.

Stejně jako další se může inspirovat už dnes v podvečer na zápase Slovácka s Tureckým Konyasporem. A samozřejmě také odhadnout sílu protivníka do druhého kola poháru.

V tomto týdnu sehrají Břeclavané ještě dva zápasy. Ve středu v 17:00 hodin poměří síly s rezervou Slovácka, v sobotu dopoledne pak pohárového přemožitele Zlína, divizní Vyškov.