Začínal v Jiskře Staré Město u Uherského Hradiště jako střední záložník. Na žákovská léta rád vzpomíná, protože Staré Město mělo dohodu s kyperským Limasollem, kam žákovské družstvo jezdilo po sezoně na desetidenní pobyty.

V devíti letech okusil poprvé slastný pocit cestování letadlem. Pak byl na středomořském Kypru ještě třikrát. To zvedalo úroveň jeho motivace k tomu hrát co nejlépe, být v základním kádru družstva, které těchto mimořádných výhod využívalo.

„V dorostu jsem už hrál za Slovácko, přesunul jsem se na kraj zálohy a podle potřeby i na kraj obrany. Rok jsem hrál třetí ligu za juniorku Slovácka, odehrál jsem asi deset zápasů. První třetiligový gól jsem dal Jihlavě, to si pamatuju,“ říká o svém prvním úspěchu Crla. To už byl více záložníkem, než obráncem.

Když skončil studium na gymnáziu ve Starém Městě, přihlásil se na Masarykovu univerzitu. Vybral si fakultu sportovních studií, obor regenerace a výživa. Bylo přirozené, že hledal i sportovní uplatnění přímo v Brně.

Na zkoušku byl v Bystrci, trenér ho chtěl, ale s vedením klubu se nedohodl. Šel tedy do Líšně a hrál zde v roce 2008 divizi. Na jaře již oblékal dres Šardic, se kterými vyhrál divizi o bod před Líšní, ale majitel šardického klubu z finančních důvodů postup do třetí ligy zamítl.

„Další rok byly Šardice znovu první v divizi, s náskokem nějakých sedmi bodů, ale k postupu zase ze stejných důvodů nedošlo, navíc majitel družstvo rozpustil a dnes se tam hraje třetí třída. To bylo pro náš mladý hráčský kolektiv velkým zklamáním,“ vzpomíná na neradostné roky Crla.

Nové uplatnění našel jako levý záložník v Hulíně, který byl na podzim roku 2010 nováčkem třetí ligy. Na jaře již po sportovní nabídce od Vladimíra Michala oblékal dres MSK Břeclav.

Po bakalářském studiu pokračuje Ondřej na vysoké škole navazujícím studiem v oboru kondiční trenér. V MSK Břeclav ho trenér Milan Valachovič přesunul na levý kraj obrany. Ondřej si zvyká kopat jako pravák i levou nohou. Jako své přednosti vidí rychlost, poziční hru. Zlepšit by chtěl finální přihrávku, zejména levou nohou, a také důraz ve hře.

„V létě si rád zajdu na ryby, jinak trávím volný čas s přítelkyní, se kterou si rád zajdu do kina, nebo si s kamarády zahraju poker,“ objasňuje třiadvacetiletý fotbalista. Sport ho baví obecně a hodně se s ním potká ve škole.

Studium mu dalo náhled, jak by se sportovec měl na problematiku regenerace a výživy dívat. Z jeho bakalářské práce Regenerace ve sportu byly některé stati zveřejněné dokonce na webových stránkách www.trenink.com, kde jsou představovaní se svými pohledy a názory většinou výhradně známí trenéři.

Sport má Ondřej Crla i v rodině. Otec Bohumil hrával fotbal a hokej ve Starém Městě, nyní s přáteli holduje hlavně tenisu. Starší sestra navíc Petra dělala atletiku.

„Ondra patří ke zkušenějším hráčům, je to obounohý fotbalista, kterého jsme museli nasadit na kraj obrany, protože zranění Ivoše Michala si vynutilo přesun Ondřeje Lysoňka do jejího středu. Je poctivý, pracovitý, k tomu, aby byl ještě lepší, potřebuje zdokonalit práci levou nohou, hlavou a herní důraz,“ přidal své hodnocení člena základního kádru třetiligového celku mužů MSK Břeclav jeho současný trenér Milan Valachovič.