Opava vstoupila do zápasu ve velkém stylu. Už ve 3. minutě hlavičkoval Klesnil, ale brankář Prokop vyrazil míč na rohový kop. Ten rozehrál Čáp přesně na hlavu Halašky a Opava vedla. Břeclav, která nastoupila k utkání v úplně stejné sestavě, jako v sobotu, i nadále čelili tlaku domácích.

Činil se hlavně aktivní útočník Klesnil. Jeho další tři střelecké pokusy brankou neskončily. Nejblíže ke gólu měl ve 26. minutě, kdy jeho umístěnou hlavičku vytáhl brankář Prokop s bravurou na rohový kop.

Břeclav se dopředu příliš netlačila. Ve 34. minutě se ke střele v dobré pozici dostal nečekaně lehce Ivančic, ale neuspěl. Mnohem více práce měl ale Prokop, který zlikvidoval dělovku Knappa a těsně před půlí mu pomohla obrana, když zblokovala střelu zkušeného Partyše.

Trenér MSK Vladimír Michal musel už po 45. minutách sáhnout ke dvěma střídáním. Ze hřiště se předčasně poroučel Bielčik a Dvořák. „Byla to taktická střídání a vyplynula ze hry. Nechtěli jsme riskovat zranění nebo vyloučení,“ komentoval změny v sestavě trenér MSK Vladimír Michal.

Na začátku druhého poločasu poslal právě střídající Kobler k zemi Klesnila a kopala se penalta. K její exekuci se postavil opavský kapitán Čáp, jenomže úplně přestřelil branku.

V 63. minutě z ničeho nic vystrčili drápky hosté. Z dvaceti metrů se do míče pořádně opřel Navrátil, umístěnou střelu ale vytáhl naštěstí pro Opavu zákrokem zápasu brankář Novák. Opava v této fázi tápala, chyběl ji pohyb a nebyla si schopná přihrát. Domácí nakonec drama nepřipustili, závěr utkání dohrávali na soupeřově polovině.

„Věděli jsme, že nás čeká v Opavě těžké utkání a bylo to tak. Kluci makali, domácí měli dobrý vstup do zápasu, měli několik standardek a rohů,“ řekl trenér Michal. „V dalším průběhu jsme chtěli hrát na brejky, to se nám vcelku dařilo. Měli jsme i jednu velkou šanci, kterou výborně zlikvidoval brankář Novák. Kdyby tam stále někdo jiný, byla by to branka. Musím klukům i přes porážku poděkovat, odmakali to,“ doplnil hostující stratég.

„Měli jsme čtyři jasné šance, mohli jsme za dvacet minut vést 4:0, ale nepovedlo. Do druhého poločasu vstoupíme také dobře, ale pro změnu nedáme penaltu. Nakonec se ještě strachuje o výsledek. Musíme všichni poděkovat brankáři Novákovi, že chytil jistý gól,“ shrnul trenér opavského výběru Josef Mazura.

Břeclavští fotbalisté nemají moc času na odpočinek. Už v sobotu dopoledne hrají zápas v brněnských Ivanovicích, kde je hostí béčko Zbrojovky. Vladimír Michal však nebude moci počítat se zraněným Simandlem a otazník visí i nad synem trenéra, který má ze zápasu s Opavou tržnou ránu na hlavě.

SFC Opava – MSK Břeclav 1:0 (1:0)
Branky: 4. Halaška
Rozhodčí: Krasula
Žluté karty: Wirth, Partyš – Dvořák, Kobler
Diváků: 857
Sestava MSK Břeclav: Prokop – Crla (81. Diviš), Michal, Filip, Lysoněk – Navrátil, Dvořák (46. Kobler), Simandl, Ivančic – Bielčik (39. Jakubovič), Pulkert