Ty přišly o šest nahraných bodů, protože oba jarní zápasy s týmy z úplného spodku tabulky vyhrály. Béčko Velkých Pavlovic porazily 3:1 a týden předtím vyhrály na trávníku Křepic 1:0.

Znovu bylo na vině nezaplacení poplatku za hráče pro Fotbalovou asociaci České republiky (FAČR) při hostování hráče Jakuba Mrláka. Právě toho, který dal proti rezervě velkých Pavlovic dva góly.

„Musím potvrdit naši administrativní chybu, kdy jsme mysleli, že jsme při hostování Jakuba Mrláka z Tvrdonic poplatek uhradili. Bohužel, došlo k šumu v komunikaci mezi kluby. Poplatek už je nyní sice zaplacený, ale protože má FAČR na zaregistrování hráče dvacet dní, Kuba nebude moct nastoupit ani v nejbližším utkání," popsal nastalou situaci předseda kostického fotbalu Lubomír Jaša.

Jeho týmu bude šest bodů chybět, Kostice rázem spadly ze čtvrtého na deváté místo a kluby ze dna tabulky se díky nečekané bodové nadílce přiblížily. Stále ale mají šestibodovou ztrátu.

„Není to úplná tragédie, ale komplikace to pro nás je. Mohli jsme být za vodou, ale takto musíme znovu zapnout na plné obrátky," dodal Jaša s tím, že klub nejspíše nemine ani dvoutisícová pokuta.

Stejně, jako v případě Tvrdonic, vzešel podnět od soupeře. „Měly by to být ojedinělé případy, teď už si to budou kluby víc hlídat. Snad se další provinění neobjeví," dodala sekretářka Okresního fotbalového svazu Břeclav Kamila Benčová.