Břeclavany od svého sobotního soupeře dělily před zápasem jen tři body. A nováček MSFL z Orlové začal na trávníku MSK nebojácně. Vytvořil si územní převahu, nepůjčoval domácím balon a měl i tři rohové kopy, ze kterých ale brankáře Břeclavi Lukáše Prokopa vážněji neohrozil.

A to je muselo mrzet, protože poté už se do hry prakticky nedostali. V 15. minutě poprvé vystrašil orlovského brankáře Rohela Cupák, jehož bomba z třiceti metrů letěla těsně nad. O dvě minuty později už ale domácí vedli. Cupák vyslal po pravé straně do úniku Navrátila, který na brankové čáře míč zasekl a poslal přízemní centr do šestnáctky přesně na kopačku Radka Sasína. Ten namířil balon nechytatelně pod břevno.

Po půlhodině hry se situace prakticky opakovala. Znovu byl strůjcem finální přihrávky Navrátil, který vběhl neohroženě do šestnáctky Orlové, posunul míč do strany na nabíhajícího Málka, který už měl lehkou úlohu. A za minutu se Břeclavané radovali znovu. Orlová potřetí neuhlídala pravou stranu. Přišel náběh rychlonohého Šilingera, ten prošel až do vápna, kde naservíroval míč Simandlovi. Ten se zblízka nemýlil a MSK vedl už 3:0.

Orlová prováhala i jedinečnou šanci dostat se do zápasu. Ve 38. minutě jí rozhodčí přiznal přísnou penaltu za skluz Cupáka. Míč si postavil hostující kapitán Kovář,ale jeho střelu Prokop v pádu nohama vyrazil. Tím definitivně pohřbil šance hostujícího celku na jakýkoliv bodový zisk.

Ve druhé půli si vysloužil potlesk domácího publika zadák Ondřej Lysoněk, když se na útočném výletě dostal až na dostřel a jeho bombu Rohel vyrážel jen s obtížemi. Další hřebík do orlovské rakve zabil autor předchozích gólových přihrávek Jaroslav Navrátil. V úniku dokázal udělat kličku brankáři a svou desátou branku v sezoně si náležitě vychutnal.

Orlová se nakonec branky také dočkala gólu, veskrze šťastného, když po střetu dvou protihráčů na hranici šestnáctky přestali všichni hrát. Balon se ale odrazil k volnému Kovářovi, ten využil chvilkového zaváhání břeclavské obrany a z boku dostal míč za Prokopa.

Poslední slovo si ale opět vzali domácí a naložili Orlové na dlouhou cestu domů „rukavici". Pět minut před koncem se totiž prosadil po dalím centru ze strany obránce Petr Filip. A to ne ledajak, ale patičkou zády k hostující brance.

MSK Břeclav – FK Slavia Orlová-Lutyně 5:1 (3:0)

Branky: 22. Sasín, 30. Málek, 31. Simandl, 56. Navrátil, 84. Filip – 59. Kovář

ŽK: Hanus (ORL)

Rozhodčí: Kůrka – Hájek, Julínek

Diváků: 150

Sestavy:

Břeclav: Prokop – Šilinger, Michal, Filip, Lysoněk – Navrátil, Simandl (K), Málek, Cupák, Levčík – Sasín

Orlová: Rohel – Bochňák , Pražák, Kovář (K), Kopel, Švrček, Kušnír, Sobala, Žižka, Kaizar, Hanus