Není to dlouho, co se oba týmy potkaly v rámci přípravy. Tehdy to v Bavorech ale byla první příprava Vyškova, zatímco Břeclavané už byli rozehraní. I proto skončil zápas vysokou výhrou MSK 10:2. Tentokrát to bude jiné.

„Podobný výsledek neočekávám, to jsme hráče teprve testovali. Teď už bude kádr více sehraný," říká nový kouč Vyškova Zbyněk Zbořil, který vedl loni ve třetí lize Líšeň. Obratem ale dodává, že kvůli problémům s registracemi hráčů možná nebude moci proti Břeclavi postavit to nejsilnější.

Podobně jsou na tom i na druhé straně. Kouč Milan Valachovič z MSK nemůže počítat s útočníkem Vlčkem, který se po dlouhé pauze teprve rozehrává, podobně je na tom i kapitán Simandl a Slovák Púček ještě nebude mít vyřízenou registraci. Také možné posily Krhut (Znojmo), Kasálek (Brno) nebo Živčic (Dubnica) nebudou moci nastoupit. Přesto papírové předpoklady i síla kádru hovoří ve prospěch Břeclavanů.

Na vítěze nedělního utkání čeká na konci srpna lepší z dvojice Bystrc - Kroměříž. Až v dalším kole by se dal očekávat zvučnější soupeř, konkrétně prvoligové Slovácko.