Vítěz tohoto kola Tipligy Jiří Lang udělal dobře, že tipovací soutěž po prvním kole nezavrhl. V úvodním kole se mu vůbec nevedlo. Skončil s mínusem na kontě hluboko v poli poražených.

Tentokrát ale vytřel všem svým soupeřům zrak a ziskem jedenácti bodů si vybojoval zaslouženou odměnu, kterou si může vyzvednout v redakci Břeclavského deníku.

Na čele tabulky však trůní břeclavský tandem Jan a Libor Nejezchlebových, kteří mají zatím nejlépe našlápnuto k celkovému vítězství v tiplize.

Žarošice – Lednice 2:2 (0:0)

Domácí fotbalisté oslabení o řadu zraněných hráčů sehráli vyrovnaný zápas. V první půli měli Žarošičtí dvě gólové šance, ale skóre zůstalo nulové.
V 57. minutě se ujali vedení hosté brankou Holešinského. Domácí zvýšeným nasazením vyrovnali v 64. minutě po dobré akci hlavičkou Tomáše Chromého.

Hráči Lednice pak získali dvacetiminutovou herní převahu. Vypracovali si gólové příležitosti a nastřelili domácí břevno. Branku na 1:2 vstřelil v 78. minutě opět Holešinský po zaváhání žarošické obrany z bezprostřední blízkosti. Domácí ale zvýšenou útočnou aktivitou získali v závěru utkání převahu.

Po tvrdém zákroku lednického obránce v trestném území kopali domácí v 88. minutě penaltu. Tvrdou přízemní střelou bezpečně vyrovnal Polcr. Žarošice ztratily další dva body v boji o záchranu.

Velké Bílovice – Hroznová Lhota 6:3 (2:1)

Souboj sousedů v tabulce začal lépe pro hosty, kteří využili nekoncentrovanosti domácí obrany v úvodu utkání a hned v 1. minutě se prosadil Gavlík.

Vzápětí mohl náskok hostí navýšit znovu Gavlík, ale minul. Domácí se prosadili až ve 13. minutě, kdy trestný kop provedl precizně Drulák a střelou přes zeď nedal brankáři hostí šanci. Potom se hra přelévala ze strany na stranu, jenže bez brankového efektu.

Až ve 42. minutě zatáhl míč po straně Mádl a předložil jej Opluštilovi, který prostřelil hostujícího brankáře. Na začátku druhé půle se v 54. minutě prosadil střídající Damborský. Hosté nerezignovali a v 60. minutě Gavlík dorazil trestný kop a v 71. minutě srovnal z penalty Slovák.

Domácí se ovšem dokázali znovu prosadit a v 76 .a 86. minutě přiblížil domácím vítězství Lukáš Osička. Na konečných 6:3 upravil v 88. minutě po samostatném úniku znovu Damborský.

MSK Břeclav B – Vlkoš 2:2 (0:1)

První poločas byl ze strany domácích naprosto katastrofální, byli vždy o krok pozadu, velmi špatně kombinovali, nevypracovali si žádnou gólovou příležitost.

Naproti tomu hosté hráli s velkou chutí, byli rychlí a důrazní. První šanci si vypracovali ve 20. minutě, ale Kovář byl pozorný. Toto varování si však Břeclavští k srdci nevzali, a tak přišel zasloužený trest.

Ve 30. minutě se mezi třemi obránci domácích protáhl hostující útočník, nastřelil míč do vápna, kde přistál na ruce, a kopala se penalta proti MSK B. Ta byla proměněna, takže poločas byl 0:1.

Druhá půle byla již lepší, pomohli tomu také střídající Kuba s Dolíhalem, kteří se dokázali gólově prosadit a během 5 minut skóre otočili. Ovšem poté hra opět upadla, výsledkem bylo šťastné vyrovnání hostů v 91. minutě.