Nečekané problémy měla favorizovaná mužstva z vyšších soutěží v prvním kole poháru Jihomoravského krajského fotbalového svazu.

Kohoutovice – Mikulo 0:0 (1:4 na penalty)

Překvapivě bezzubým výkonem se prezentovali fotbalisté Mikulova v prvním kole Poháru JmKFS. Proti Kohoutovicím, jež hrají 1.A třídu, se nedokázali hostující fotbalisté po celých devadesát minut výrazněji prosadit.

„Netuším, co se s námi dělo. Byl jsem hrubě nespokojen s agresivitou, pohybem i kombinací mých svěřenců. Máme týden před prvním utkáním sezony, doufám, že se něco podobného nebude opakovat,“ láteřil kouč Volf nad výkonem týmu.

Mikulovští mohli ale přece jen potvrdit, že patří do krajského přeboru právem. V 90. minutě našel nezištnou přihrávkou Beránek pohotového Machalu, ten však ze značky pokutového kopu mířil vysoko nad svatyni hostí.

Papírové předpoklady se tak při hře nepotvrdily a na řadu musely přijít penalty. V nich zachovali hosté chladnou hlavu. Byli totiž úspěšní hned čtyřikrát.

Kohoutovice naopak zamířily do černého pouze jedinkrát, na čemž měl nemalou zásluhu mikulovský gólman Novotný.

Novosedly – Hrušky 3:0 (1:0)

Velmi překvapeni byli fotbaloví příznivci, již zavítali v neděli na Pohár JmKFS do Novosedel. Domácí tým si překvapivě smlsl na favorizovaných Hruškách, jež hrají o soutěž výše, tedy krajský přebor.

Novosedly nejprve udeřily ve 14. minutě, když se efektně proháčkoval defenzivou hostí Mucala, který bezchybně zakončil. Další smutná chvilka pro Hrušky nastala v 63. minutě. K přímému volnému kopu se sebevědomě postavil Křižánek a střelou do šibenice asi z 20 metrů poslal domácí již do dvougólového vedení. Definitivní podobu výsledku dal Knee, který skóroval z protiútoku.

„První polovina zápasu byla hodně vyrovnaná, bylo vidět, že soupeř hraje vyšší soutěž. Nedařilo se jim ale v zakončení. Druhá pětačtyřicetiminutovka byla více méně v naší režii, což jsme přetavili v další dvě branky,“ pochvaloval si trenér Novosedel Radovan Zeman.

Velké Pavlovice – Kyjov 2:3 (0:2)

Poslední zástupce Břeclavska šel do souboje s favorizovaným Kyjovem a podle toho vypadala i samotná hra. Domácí začali zakřiknutě a již v prní minutě prohrávali. Dominanci hostů potvrdil ve 35. minutě druhý gól po zaváhání obrany Slavoje.

Ve druhém poločase se Velké Pavlovice zvedly a v 57. minutě po úniku Jambora skóroval Šabata. Hosté ale po deseti minutách opět vedli o dvě branky, když se trefili po kombinaci. V závěru utkání přidal svoji druhou branku v zápase domácí Šabata, suverénním hostům ale vrásky na čele nepřidal.

Ti se tak na úkor Slavoje dostali do druhého kola poháru. V něm se střetnou oba vítězné týmy z Břeclavska. Novosedly přivítají Mikulov ve středu 22. srpna na svém hřišti.