Jedenáct bodů. Čtrnácté místo v tabulce. To je smutná bilance mikulovské Pálavy v podzimní sezoně. Přestože hráči Mikulova předvádějí pohledný fotbal, fotbalové štětstí se od nich odvrátilo.

Tak jako v posledním zápase s Kyjovem, kdy domácí ještě patnáct minut před koncem vedli o dvě branky. Přesto odešli bez bodu.
Nepodařené zápasy v poslední době mají v Mikulově první oběť. Po již zmíněné prohře s Kyjovem si musle balit kufry pětatřicetiletý brankář Marek Novotný, který měl na třech inkasovaných brankách velký podíl.

„Dohodli jsme se, že ukončíme jeho působení v A mužstvu. Byl psychicky na dně a není u něj perspektiva na zlepšení. Jedničkou nyní bude talentovaný Vychodil a záda mu bude krýt Špalek, kterého jsme vytáhli z naší rezervy,“ vysvětlil novou situaci na brankářském postu mikulovský trenér Milan Volf.
Pálava má nyní možnost své postavení v tabulce raoidně vylepšit. V příštích dvou kolech je čekají dva poslední týmy v tabulce: Mokrá – Horákov a Moravský Krumlov. „Věřím, že dokážeme vydolovat šest bodů. Ale proti mužstvům ze dna tabulky jsou zápasy vždycky těžké. Navíc mám zkušenost, že proti Mikulovu hrají všechna mužstva na hranici svých možností,“ kroutí hlavou Volf.

Tomu bude v následujících zápasech chybět jeden z klíčových hráčů. Za verbální napadení rozhodčího dostal od disciplinární komise trest na dvanáct utkání záložník Ivo Kauer. „Dlouho mě tak nic nerozčílilo, jako dopis z disciplinárky. Kauerovo jednání neobhajuji, ale co udělal horšího než Řepka, který dostal zápas zápasů sedm,“ divil se mikulovský lodivod, kterému se zranil stoper Bělský, který se ve středu podrobil operaci kolene a bude chybět až tři čtvrtě roku.

I bez něj se pokusí se svým týmem uspět na horké půdě kandidátů na sestup. K tomu mu možná ve svých posledních zápasech za Mikulov pomohou Očenášek s Gomesem. „Oba nám velmi pomohli. Očenášek se ale vrací do Břeclavi a Gomes se ještě rozhodne. Ale rád bych ho tu viděl i na jaře,“ prohlásil Volf.