Dres Palavanu, jenž v uplynulé sezoně dokráčel suverénním způsobem k postupu do I.A třídy, oblékne ale jiný hráč se zkušenostmi z českých prvoligových kolbišť. Na pažit pod Pavlovské vrchy totiž zamířil Petr Baštař, někdejší opora Vysočiny Jihlava.

Dvaatřicetiletý zkušený bek se vrací ze zahraničního angažmá. Uplynulý ročník strávil v rakouské regionální soutěži. „Bude to pro nás velká posila. Z příchodu Jana Marošiho zřejmě sejde. Několikatýdenní odpočinek má od doktorů nařízený Roman Gibala, který nám nebude asi až do zimy k dispozici. Takže Petr Baštař je vůbec první zvučnou letní posilou,“ vysvětloval kouč Milan Valachovič.

Bývalý kapitán Jihlavy, jenž může nastupovat také coby defenzivní štít, bude mít v Bavorech srovnatelné podmínky s hráči podobného kalibru. „Je to obdobné jako u Lamberta Šmída, který hrál dříve v belgickém Beverenu,“ srovnával Valachovič smlouvy obou borců.
Petra Baštaře, který bude patřit mezi největší hvězdy soutěže, nepřilákala do Bavor pouze finanční stránka. Důležitou roli hrálo také prostředí. A skutečnost, že u našich jižních sousedů mu již pšenka nekvetla. „Bavory velmi dobře zná. Má tady taky kamaráda Radima Vlasáka. Navíc se již v Rakousku nedohodl na nové smlouvě,“ poznamenal Valachovič.

Palavan tak vyrukuje do nové sezony I.A třídy se stoperskou dvojicí, jež ochutnala tuzemskou nejvyšší soutěž. „Petr Baštař bude pravděpodobně nastupovat s Vladimírem Michalem, který si taky zahrál nejvyšší soutěž. Dá se tedy říct, že budeme mít prvoligovou obrannou dvojici,“ dodal trenér Bavor s úsměvem.

Nová akvizice se ale možná v bílých barvách Palavanu příliš dlouho neohřeje. „Petr je stále mladý. Má rozhodně na to, aby si zahrál podstatně výše. Samozřejmě bude záležet na konkrétní nabídce. Ale jsme s ním domluvení tak, že pokud bude ležet na stole pro něho zajímavá nabídka, nebudeme mu bránit v odchodu,“ objasňoval Valachovič dohodu mezi hráčem a klubem.

S příchodem dalšího kvalitního fotbalisty budou Bavory zřejmě považovány za kandidáta číslo jedna na postup do krajského přeboru. „My to takto necítíme, chceme hlavně hrát hezký fotbal. Samozřejmě bychom chtěli hrát na špici, ale o postupu se nebavíme. Není na mě vyvíjen ani žádný tlak ze strany majitele,“ zdůraznil charismatický trenér Palavanu.