Na branku čekal při svém debutu do 42. minuty. Pak podél znojemského brankáře posunul míč do sítě. „Rozhodně jsem nečekal, že to půjde takto hladce," komentuje začátek svého angažmá Pálka.

Ten si už vyzkoušel kvalitu I.A třídy, kterou si vyzkoušel v Lednici. „Oproti ní nevidím až takový rozdíl ve kvalitě jednotlivých hráčů, ale spíš v týmovém pojetí a taktice. Všichni v týmu vědí, co mají dělat," upozorňuje čtyřiadvacetiletý fotbalista.
Zezadu lanžhotský celek od zimy diriguje jiná posila. Legionář ze Slovenska Stanislav Velický, ze kterého se okamžitě stala vůdčí osobnost na hřišti. „Jde slyšet hodně. Až do útoku, má takový zvučný hlas," přiznává směrem ke čtyřiatřicetiletému borci, který prošel kluby v šesti zemích.

Na Slovensku je momentálně známý i tím, že pro televizi komentuje fotbalové přenosy. „Možná tam si ten hlas tak vycvičil," směje se Pálka.

Kromě Velického se může opřít i o zkušenosti jiného Slováka Jaroslava Hílka. Ten je sbíral třeba v tehdy prvoligovém Žižkově. „Je to taková hlava mužstva. Navíc z nás dokáže setřást všechnu nervozitu," pochvaluje si.

Že se s těmito hráči bude potkávat v kabině, na začátku zimy ještě ani netušil. „Ozval se mi Jirka Bartoš (lanžhotský funkcionář – pozn. red.), jestli to u nich nechci zkusit. A po pár přípravných zápasech jsme se domluvili," vysvětluje cestu, kterou se do nového týmu dostal. „Chtěl jsem vědět, na co mám síly," dodává nový lanžhotský snajpr.