Z týmů krajského přeboru hraje na domácím hřišti jen Hlohovec. Ani jeho případná výhra nad sedmým týmem z Rosic již nemůže nic změnit na konečné pozici domácích. Na patnáctém místě mohou jen doufat, že se divizní Šardice odpoutají ze sestupové příčky. Pokud se tak nestane, Hlohovec před pádem soutěže nic nezachrání a po dvou letech v krajském přeboru bude hrát opět I. A třídu.

Právě v této soutěži proti sobě nastoupí mužstva Lanžhota a Velkých Pavlovic. Oba celky měly v sezoně úplně opačné starosti. Zatímco velkopavlovický Slavoj ztratil vedení v tabulce až několik kol před koncem soutěže a v klubu jsou smířeni s tím, že postup do vyšší soutěže se letos konat nebude, Lanžhotští dlouhou dobu bazírovali na hranici sestupu. Dobrým finišem v posledních zápasech ale přenechali Černého Petra týmu Újezdu. Stále ale nemají jistotu a proti Slavoji, jehož hráči by mohli mít problémy s motivací, by rádi uspěli.

V této sezóně se nedaří ani Tvrdonicím. Dvě kola před koncem sezony jsou na jedenácté pozici. V posledním zápase vybojovaly v posledních minutách alespoň remízu na půdě Velkých Pavlovic. V neděli přivítají čtvrté Vacenovice. Pokud domácí uspějí, mohou se posunout v tabulce výš. Hosté ale jistě nebudou snadným soupeřem, obzvlášť když v posledním kole porazili pátý Rohatec 4:0.

Duel o střed tabulky uvidí diváci v Kosticích. Na hřiště sedmého týmu soutěže přijede Slovan Brno, momentálně na osmé pozici. Kostice hodlají odčinit ztrátu dvou bodů z Bučovic, i když se v zápase gólově prosadily až v poslední minutě. Brněnský Slovan neměl minulé kolo příliš práce s posledními Žarošicemi, které odjely s porážkou 2:4.

Napínavé utkání bude jistě k vidění ve Velkých Bílovicích. Na jejich půdu přijedou Žádovice, jež jsou v tabulce třetí od konce a k jistotě záchrany potřebují dva body. Pokud je získají, do nižší soutěže sestoupí Přítluky. Proti domácím to ale nebudou mít jednoduché. Velké Bílovice sice v posledních kolech své soupeře jednoznačně přehrávaly, bodově ale vyšly naprázdno. Proto budou chtít před svými fanoušky ztráty odčinit vítězstvím.