Jak hodnotíte zápas ze Ždírcem?
Určitě to byl remízový zápas. Zbytečně jsme ztratili body. Díval jsem se na utkání ze záznamu a vytvořili jsme si dost šancí. Bohužel soupeř na rozdíl od nás jednu příležitost proměnil, rozhodla produktivita.

Co jste říkal na nabídku vést A tým MSK?
Je to pro mě na jednu stranu velká čest, ale na druhou stranu také obrovská zodpovědnost. Beru to jako příležitost po letech s mládeží vyzkoušet něco nového. Cítím zodpovědnost za břeclavský fotbal, který vždy byl v Břeclavi sportem číslem jedna.

Jaké si dáváte cíle do zbytku sezony?
Určitě se chceme zachránit, což v tuto chvíli ještě nemáme zaručené. Až získáme dostatečný náskok na sestupové pozice, chceme začít zapracovávat více našich odchovanců z řad dorostenců do A týmu. Teď jsou před námi dva důležité domácí duely (zápas s Třebíčí skončil po uzávěrce vydání - pozn.red.) s týmy pod námi, Třebíčí a Havličkovým Brodem, takže chceme vyhrát.

Jak si představujete omlazení kádru?
Postupem času chceme zapojit co nejvíce dorostenců. Už v utkání ve Ždírci jsme dali dost prostoru Adamu Bařinovi, který málem ve svém prvním utkání s takovou porcí minut skóroval. Další dorostence chceme postupně zabudovat.

Jaký je podle vašich čerstvých zkušeností rozdíl mezi trénováním mládeže a dospělých?
Zatím se mi to těžko soudí, ale myslím, že rozdíl je především v tom, že dospělí vám více pomohou. Už mají zažité různé fotbalové situace a mají zkušenosti, takže je nemusíte pořád upozorňovat. Například Pavel Simandl si to na hřišti řídí v podstatě sám. U mládeže musíte podstatně více koučovat, spoustu návyků ještě nemají zautomatizovaných. Navíc často procházejí „telecími“ roky, takže je s nimi občas těžká domluva, zato v A týmu už přece jen jsou dospělejší hráči.

Jak vás přijala kabina?
Doufám, že dobře. Osobně z toho mám dobrý pocit. Snažím se s hráči komunikovat. Trenér Smrček tu odvedl kus dobré věci a na spoustu věcí navazujeme. Samozřejmě určité věci jsme změnili, ale hodně z nich zůstává.