Zápas samotný začíná v neděli 2. června od 15 hodin, už od 11 hodin ale budou v areálu v Lesní ulici v Poštorné probíhat mistrovské zápasy žáků Břeclavi. „Jde nám hlavně o podporu mládežnického sportu, v tomto případě fotbalu. A také smysluplné využití volného času rodin v areálu MSK. Druhá dorostenecká liga je navíc velice kvalitní soutěž a Sigma jedním z nejlepších celků, které liga nabízí," přibližuje podrobnosti akce výkonný ředitel MSK Martin Maťašovský.

Od půl druhé začne v areálu MSK i bohatý doprovodný program. Vystoupí taneční skupina Actiwity D.C., zahraje břeclavská kapela Nechce se nám, pro děti bude připravený skákací hrad a pro prvních sto příchozích dětí bude zmrzlina zdarma. Pro dospělé se pak bude na MSK čepovat po celou dobu akce nové břeclavské pivo za symbolickou desetikorunu.

To vše za dobrovolné vstupné, které půjde celé na nadační fond Martina Foukala, mladého brněnské fotbalisty, který před rokem zemřel na zástavu srdce. Jeho rodiče ho založili právě kvůli zvýšení důrazu na prevenci zdravotní péče o sportující mládež.

„Během akce bude v areálu MSK probíhat i den otevřených dveří. Otevřeme veřejnosti prostory v zázemí klubu jako šatny, vířivku, posilovnu nebo rehabilitační linku. Pokud bychom do našeho areálu dostali kolem pěti stovek lidí, byli bychom spokojení," dodává Maťašovský.

Zdroj: Youtube