S kopanou začínal v rodných Kosticích v šesti letech pod vedením svého otce Petra Cipryse staršího a trenéra Všechovského. Vždy se cítil být záložníkem, někdy rozehrával útoky po pravé straně, většinou ho ale je vidět ve středu zálohy. Na starosti má ale spíše defenzivní herní úkoly.

Když se břeclavské kluby spojily v jediný, byl při tom, a druhý rok mladšího žactva již oblékal dres MSK. Na začátku jarní části sezóny 2010–2011 měl nevítaný výpadek v aktivní sportovní činnosti. Zanedbané zranění nehtu na noze si vyžádalo delší léčbu, což se odrazilo v celkové kondici.

„Potřebuju nabrat fyzičku, po hodince hry cítím, jak mě táhnou nohy,“ sděluje své aktuální pocity ze hry Petr Ciprys. Jinak by chtěl v budoucnu zlepšit první dotyk s míčem a výběr místa, což mu často vytýká i jeho otec. Za své přednosti považuje naopak důraz v osobních soubojích a čtení hry.

„Vidím v Petrovi talentovaného hráče, který ale fotbalu nedává tolik, kolik by mohl. Jinak je poctivý, umí to s míčem, má dobrou kopací techniku. Má trochu složitější dojíždění, protože bydlí v Kosticích a chodí do školy v Hodoníně,“ popisuje svého svěřence šéftrenér dorostu MSK Luděk Zlámal.

Ciprys je nyní ve druhém ročníku a po maturitě by chtěl pokračovat na vysoké škole v Brně nebo v Ostravě. Petrovým fotbalovým vzorem je kapitán Liverpoolu Steven Gerrard.

„Líbí se mi jeho přesné centry přes celé hřiště. Taky umí dirigovat tým a dokáže i střílet branky,“ obdivuje mladý záložník anglického fotbalistu. Liverpool totiž sleduje na internetu při přímých přenosech z nejvyšší anglické ligy.

Petrův otec hrál fotbal do osmnácti let, byl stoperem, aktivní činnost ale musel ukončit předčasně kvůli problémům s koleny. Nyní se snaží dobrou radou pomoci svému synovi k dalšímu sportovnímu růstu. Petr Ciprys si při časově náročném programu najde čas i na zájmy, kterými jsou tenis a rybaření. Není ale rybářem samotářem, raději je u vody s kamarády.