Zůstávají také nejvýznamnější partneři včetně společnosti Gumotex či ZFP, za níž stojí právě Poliak. Druhým 
z jednatelů je radní Tomáš Mráz z koaličního Pro Regionu. Změny musí ještě potvrdit valná hromada, která se sejde v pátek. „Po mnoha letech se vracíme k dřívějšímu 
a osvědčenému modelu. Ve vedení bude zástupce hlavních sponzorů. Jejich přáním i přáním města je, abych sportovním ředitelem byl já," sdělil Piškula.

Nastupující šéfové klubu chtějí nastavit novou koncepci, kterou ale představí až po sezoně. Částečně se odvine od setrvání či sestupu A týmu ze třetí ligy: mužstvo je po polovině soutěže poslední. Pravděpodobné je zatím navýšení dosavadního zhruba pětimilionového rozpočtu o další půl až milion korun. „Hledáme nové sponzory, peníze budou potřeba," poznamenal Piškula.

Podle místostarosty Zdeňka Urbana z ČSSD se změny projeví až s odstupem. A požádal o dobu hájení. „Hlavně bychom rádi, aby skončila hysterie, která se kolem fotbalu v Břeclavi strhla. Lidé přichází a odchází. Nechceme fotbal v Břeclavi zlikvidovat, naopak jej chceme rozvíjet," zdůrazňoval Urban.

Lidé v novém vedení se připravují i na možnost, že okresní město o třetí ligu přijde. Od další sezony chtějí tým stavět na hráčích se vztahem k Břeclavi doplněné o několik zkušenějších fotbalistů. Cílem nového jednatele Poliaka je také průhledné účetnictví. „To je jeden z důvodů, proč jsem do toho šel," přikývl podnikatel, podle nějž město v minulých letech podporovalo fotbal slabě.

Nástupem do čela klubu odmítl možnost, že by se jeho společnost z fotbalové scény stahovala. „Budu všemi deseti podporovat růst mladých hráčů, aby se dostávali 
a uplatnili v A týmu. Jsem si jistý, že tím pádem to bude více bavit také jejich rodiny. Snahou je, abychom hráli to, na co máme, převážně s vlastními odchovanci," zmínil Poliak. Podle Piškuly je právě on společně se zástupci Gumotexu garantem nové cesty.

Změny ve struktuře začalo zřízení druhé jednatelské pozice: k Martinu Maťašovskému se připojil radní Tomáš Mráz. Část opozice to označovala za trafiku. Maťašovský se nedlouho poté rozhodl skončit. S připravovanou přeměnou ve funkcionářském složení nesouhlasil.