„První část sezony se mi samozřejmě nehodnotí dobře, uhráli jsme pouhých dvanáct bodů. Došlo k poklesu výkonnosti většiny našich hráčů, zhoršil se také přístup k utkáním a účast na trénincích byla menší. S poklesem výkonnosti jsem počítal, bez kvalitní regenerace nelze udržet dlouhodobě formu. Z toho vyplynula i zranění hráčů,“ popsal obecně důvody nezdarů kouč Podivína Karel Švestka starší s tím, že na zlepšení rehabilitace vedení klubu usilovně pracuje.

Lepší jaro

Na jaře čekají Podivín pravděpodobně záchranářské povinnosti. Sestupu se ale chtějí vyhnout za každou cenu. „Záchranářským pracím se nevyhneme, ale byla by škoda sestoupit hned po roce zpět do první A třídy. Krajský přebor je soutěž náročná, vyrovnaná, ale nesplnili jsme náš cíl daný před sezonou. Ten zněl jasně. Uhrát patnáct až sedmnáct bodů. Ale jaro míváme lepší, budeme bojovat,“ slibuje kouč, jehož oba synové jsou oporami týmu.

Podivínští fotbalisté si musí zvykat na rychlejší hru a větší agresivitu soupeřů. Při náznaku nedůrazu soupeři trestají každou chybu. Tím spíš, že v ostatních mužstvech hrají hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží. „Naši hráči se s tím srovnávají jen pomalu,“ má jasno podivínský trenér.

Herní styl týmu přitom měnit nemusel, vždyť má k dispozici stejný kádr jako vloni. „Spíš jsme byli nucení změnit rozestavení, na které jsme byli zvyklí. Zranili se nám totiž klíčoví hráči. Náhradníci zatím nedosahují jejich úrovně, takže nás to oslabilo,“ lituje Karel Švestka hlavně zranění svého syna Martina, který musel vynechat půlku podzimu.

Na jaro ale tým vyzkouší tři hráče z nižších soutěží. Kromě toho by ale rád zapracoval do svého A-týmu další podivínské dorostence

Úzký kádr

Je ale jasné, že tým má největší rezervy na své vlastní polovině. „Je tam příliš mnoho individuálních chyb, ale to také souvisí s úzkým kádrem a nezkušeností hráčů. Když my se na gól strašně nadřeme, nedáme tutovky, a pak hned dostaneme zbytečnou branku. To je ubíjející. Čeká nás přes zimu hodně práce,“ naznačuje kouč.

Podivínští fotbalisté mají individuální plány, udržují se v kondici, aby se nemuseli bát vážení a kondičních testů po Novém roce. „V polovině února odjíždíme na tradiční soustředění do Boskovic, další přípravná utkání jsou v jednání. Zato musíme poděkovat hlavně městu Podivín a dalším sponzorům. Bez nich bychom nemohli absolvovat tak kvalitní přípravu,“ dodává Švestka.