„Je to pro mě velice smutné. V životě jsem ani jako hráč, ani jako trenér nesestoupil. Je to pro mě poprvé v životě, něco neznámého. Na druhou stranu, s přibývajícími zápasy, kdy jsme nevyužívali šance, na tým dolehla deka. Bylo to čím dál horší, dostávali jsme laciné góly, jako kdybychom hráli okresní přebor, takže jsme to pak i čekali,“ uvedl trenér Bohdan Ryšavý.

Podle něj může za sestup mimo jiné i přístup mladých hráčů. „Kádr jsme neměli nejhorší. Srovnal bych ho s týmy ze spodní části tabulky. Měli jsme dost mladých hráčů, kteří na to nemají. Mají talent, mohli by hrát vyšší soutěž, ale nemají k fotbalu dobrý přístup. Někdy se třeba bez omluvy nezúčastní tréninku. Ale nemáme na ně páky, když jim neplatíme. Taková je prostě doba,“ popsal Ryšavý.

Výřečný trenér působí v Novosedlech šest a půl sezony. „Za tu dobu se povedlo udělat kus práce. Jestli budu pokračovat, vyřešíme příští týden,“ zmínil Ryšavý, jenž se v posledních letech stal neodmyslitelnou součást klubu.

Novosedly jsou suverénně posledním týmem soutěže, na předposlední Vojkovice ztrácejí dvanáct bodů. Z dosavadních 28 zápasů Sokol vyhrál pouze třikrát, přičemž hned dvacetkrát prohrál. Příležitosti k napravení nelichotivé bilance budou ještě dvě. Dnes si Novosedly zahrají v domácí derniéře s Bohunicemi a příští týden uzavřou sezonu v Rousínově. „Snad se nám podaří ještě využít to, co jsem se snažil kluky celou dobu naučit. Budou nám scházet někteří hráči, ale nějak se s tím popasujeme,“ uzavřel Ryšavý.

Novosedly si za sedmileté působení v krajském přeboru nejlépe počínaly v sezoně 2012/2013, kdy obsadily pátou pozici. Od té doby ale každým rokem padaly tabulkou, až postupně dopadly na dno.

VÁCLAV PETRŮ