Nepromění šance a cenné body protékají mezi prsty. Stále stejná písnička trápí břeclavské fotbalisty. A ještě víc trenéra Karla Bečku. Jeho svěřenci totiž nedokázali jít v první půli do trháku, za což ji líšeňský Fall po změně stran potrestal. Spravedlivou dělbu bodů pak zajistil MSK žolík Horváth. I tak je ale bod v zápase sousedů ze dna třetiligové tabulky pro Břeclavi málo. A zklamaná nakonec byla i Líšeň.

„Remíza asi odpovídala tomu, co se dělo na hřišti. V první půli jsme měli tři stoprocentní šance. Když už nedáme gól ani potom, co chodíme sami na branku, tak už nevím, z čeho bychom chtěli střílet branky. Líšni pak stačil první protiútok po čtvrt hodině druhé půle a najednou jsme prohrávali," kroutil hlavou břeclavský kouč Bečka.

Posily z ligy

Nováček z Líšně je letos oficiální farmou brněnské Zbrojovky, a tak se v jejím dresu objevilo hned několik jejích odchovanců jako Sus, Milotínský, nebo Fall.

První poločas stovce diváků příliš krásy nepředvedl. Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami. Líšeň měla jen jeden přímý kop z dobré vzdálenosti, ten ale kopli přímo do náruče brankáře Prokopa.

Břeclav se dostala k brance jen třikrát, ale v zakončení byli pokaždé neúspěšní. „Hráči první půli odchodili, přesto šel sám Lapeš na brankáře, ale rozhodl se vše řešit až půl metru před ním. naopak Zezula šel na gólmana sám a střílel už z dvaceti metrů, i když mohl jít blíž. A Kunc z úhlu trefil vnější tyč," popisoval břeclavský stratég největší šance svého týmu.

Až po změně stran začaly padat branky. Na kolmou nahrávku si naběhl Lamine Fall a byl u míče dřív než vybíhající brankář Prokop. Zakončení do prázdní branky už mu nemohlo nic zabránit.

Zaskočil i brankáře

Odpověď si Břeclav připravila na 75. minutu. To se snesl dlouhý centr přesně na hlavu střídajícího útočníka Antonína Horvátha, který chytrým obloučkem k tyči překonal překvapeného Veselého.

Závěr zápasu si domácí samo zkomplikovali. Deset mnut před koncem se totiž po druhé žluté kartě poroučel z trávníku stoper Ivan Dvořák, když zmařil faulem rozvíjející se útok Líšně.

„Nakonec jsme se museli strachovat i o ten bod. Líšeň tam měla několik standardek, při kterých nás podržel brankář. Z naší strany to chce uklidnit se v zakončení," dodal Bečka.

MSFL: MSK Břeclav – SK Líšeň 1:1 (0:0)

Branky: 75. Horváth – 55. Fall

ŽK: Paděra, Dobšíček, Šenk, Dvořák – Krška, Fall, Lisický, Matoušek

ČK: 81. Dvořák (MSK)

Diváků: 190

Rozhodčí: Černý – Ondráš, Ogrodnik

Sestava Břeclavi: Prokop – Dobšíček, Šenk, Dvořák, Hloch – Kugler (56. Jurčík), Paděra, Simandl (K), Kunc (89. Tcybrov) – Lapeš (65. Horváth), Ze­zula

SK Líšeň: Veselý – Čampa (K), Dostálek, Krška, Večeřa (66. Bohuslav), Sus, Hanuš, Matoušek, Lisický, Fall (83. Kubík), Milotinský (79. Ovsepjan)