Léta je předsedou fotbalových Rakvic, částečně žije v Ratíškovicích na Hodonínsku a za prací jezdí do Znojma. „Mám celkem rozlet," vypráví 
s úsměvem funkcionář a trenér Luděk Zlámal. Pro Deník Rovnost hodnotí dosavadní vývoj v krajské 1. A třídě skupiny B.

Co vás letos překvapilo?

Vyrovnanost soutěže. Loni bylo po deseti kolech patrné, kdo bude hrát o postup. Letos o něj může hrát víc mužstev. Nejvíc do očí ale bije odskok Mikulova, který po deseti kolech nezískal ani jednu výhru. Není se co divit, šel do soutěže ze čtvrtého nebo pátého místa 1. B třídy. To je celkem skok. Mezi soutěžemi je rozdíl.

Je příliš brzy na mluvení 
o adeptech na sestup?

Není. Deset kol je celkem dost. Už se leccos ukázalo.

Které z týmů hrají ve vašich očích pod a nad původní očekávání?

Pod očekávání hrají Velké Pavlovice. Mužstvo je ustálené vícero sezon. Jasně se ukazuje, že pokud mužstvo nechytne začátek, těžko naskakuje a rozjíždí se. Naopak od Ratíškovic lze dobré výsledky očekávat. Mají kvalitu. Navíc si pomáhají s Mutěnicemi v krajském přeboru. Příjemným překvapením mohou být Bučovice.
U Dubňan mě to nepřekvapuje, loni sestoupily z krajského přeboru a jsou farmou divizního Hodonína.

Až na vaše Rakvice se daří především týmům z Hodonínska, naopak ty z Břeclavska jdou ve spodní polovině. Čím to je?

Díval jsem se na to. Je to pro mě nemilé překvapení. Loni to bylo částečně naopak. Rakvice hrály o sestup, nahoře byla Lednice hrající 
o postup. Dařilo se i Velkým Pavlovicím. Nyní se karty obrátily. Prim hrají mužstva z Hodonínska. Vysvětlení nemám. Těžko říct. U Dubňan hraje roli spolupráce s Hodonínem, Ratíškovice by to podle mě zvládaly i bez Mutěnic. Je to fotbalová bašta.

S Rakvicemi jste zatím pátí. Panuje v klubu spokojenost?

Spokojení nemůžeme být nikdy. Když to ale srovnám s loňskou šlamastikou, je to daleko lepší. K dalšímu vylepšení potřebujeme osmnáct bodů, nyní nám ještě tři chybí.