Domácí vstoupili do zápasu překvapivě v netradičním rozestavení 4-4-2. „Máme problém ve středu zálohy. Vyznávám taktiku se třemi středními záložníky, ale vypadl nám Tomáš Bartal, proto jsme udělali změnu v rozestavení. Chtěl jsem tím soupeře trošku zaskočit, výš napadat, ale ne vždy se nám to dařilo,“ řekl domácí trenér Jaroslav Hílek.

Přestože Hodonín byl papírový favorit, vývoj první půle tomu nenasvědčoval. „Žádné derby nemá favorita. Lanžhot byl dobře připraven, navíc ho hnali dopředu skvělí fanoušci. V prvním poločase měly oba celky zajímavé šance, ale nikomu se nepovedlo vstřelit gól,“ ohlédl se hodonínský stratég za úvodním dějstvím.

Fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) jsou největšími aspiranty na postup do divize, kde by na ně čekalo atraktivní derby s Humpolcem (v pruhovaném).
Rozhodnuto. Moravskoslezská divize se bude od přespříští sezony znovu rozšiřovat

Ten v poločasové přestávce nabádal hráče k větší trpělivosti a klidu na míči. „Většina kluků si pamatuje derby s Lanžhotem z loňské sezony. Řekl jsem jim, ať si vzpomenou, že každé derby bylo vypjaté, ale vždycky v náš prospěch rozhodla trpělivost a větší fotbalová kvalita,“ netajil Švantner.

Milan Kadlec (vpravo) je největší posilou nováčka třetí ligy.Milan Kadlec (vpravo) je největší posilou nováčka třetí ligy.Zdroj: Jaroslav Kicl

Přesto byli po změně stran aktivnější domácí. Ve vyložených šancích se ocitli Erik Burac s Arturem Pidruchnyim, ani jeden však nedokázal skórovat. To hosté se radovali hned po první akci, když se parádně trefila nová posila Milan Kadlec. „Potvrdil kvalitu a zkušenosti, které od něj očekáváme. Dal krásnou branku, takže s jeho výkonem jsem spokojen,“ chválil zkušený lodivod autora první trefy v utkání.

O čtyři minuty později přidal druhou branku hostující Martin Holek a domácí doslova odpadli. „Po druhém góle jsme úplně odešli. Nevím, zda i fyzicky, ale psychicky jsme to nezvládli, hráči měli hlavy dole. Mrzí mě, že jsme nedokázali se stavem zápasu nic udělat, zápas se už jen dohrával,“ litoval Hílek.

Fotbalisté Tasovic (v bílém) brali poslední červencovou sobotu výhru 3:1 v předkole MOL Cupu na hřišti Břeclavi.
OBRAZEM: Fotbalisté Břeclavi padli v předkole MOL Cupu s Tasovicemi

Dvacet minut před koncem zvýšil na 3:0 Tomáš Langer a o postupu Hodonína bylo rozhodnuto. Hostující kouč pak poslal na hřiště i nováčky Radka Smékala s Jakubem Pazderou. „Očekáváme, že se jejich herní projev ještě zlepší. Musejí se aklimatizovat a sžít s týmem. Hra po jejich příchodu v žádném případě neupadala, ale věřím, že budou ještě platnější,“ neskrýval Švantner.

Utkání mezi odvěkými rivaly sledovalo 850 diváků. „Atmosféra byla skvělá. Děkujeme fanouškům, že nás celou dobu povzbuzovali, dokonce jsem neslyšel ani žádné nadávky. Jen doufám, že je podobnými výsledky nevyženeme,“ dodal Hílek.

Sokol Lanžhot - FK Hodonín 0:3 (0:0)
Branky: 52. Kadlec, 56. Holek, 70. Langer
Rozhodčí: Drozdy – Tomanec, Svoboda
ŽK: 55. Kosorín – 60. Sukup
Diváci: 850
Sokol Lanžhot: Žúrek – Milota, Krč, Ciprys (61. Kollár), Burac (61. Bogdalík), Pidruchnyi, Šenk, Malacka (80. Mihál), Kosorín, P. Balážík (90. Ravas), Mikúšek
FK Hodonín: Petráš - Helísek, Dressler, Dunda, Sukup – Fila (66. Smékal), Langer (71. Pazdera), Kadlec, Jáger (60. Bohun), Švantner – Holek