Šlágrů fotbalového víkendu na Břeclavsku je hned několik. Ten největší se bude hrát v Podivíně, kde domácím stačí k postupu do krajského přeboru bod. O účasti v I.A třídě může už v sobotu rozhodnout Moravan Lednice. „Vzájemně se podporujeme, takže by bylo pěkné, kdybychom o víkendu oba postoupili,“ řekl předseda lednického klubu Kamil Kasala.

Třetiligová Břeclav přivítá na Lesní v posledním domácím utkání sezony juniorku Jihlavy. Břeclavané by rádi po třech zápasech opět vyhráli.

Mnohem větší motivaci budou mít fotbalisté Novosedel. Jedinému zástupci Břeclavska v krajském přeboru bude k záchraně v soutěži stačit zřejmě jakékoliv vítězství. K tomu budou mít jedinečnou možnost, hrají totiž ve Vojkovicích s posledními Židenicemi. A ty nemají zrovna oslnivou formu. Z posledních dvou utkání mají skóre 1:14. „Doma jsme si to naposledy dvakrát pokazili, jinak bychom mohli jet k tomuto zápasu v úplném klidu. Teď musíme vyhrát. Pokud se zachrání v tomto kole v divizi Sparta Brno, tak bychom po vítězství se Židenicimi měli být taky zachránění,“ řekl novosedelský kouč Bohdan Ryšavý.

Právě ten ze židenické Čafky před jarní části sezony přišel. „Pro mě to bude zápas jako každý jiný. I pokud vyhrajeme, tak si případné oslavy záchrany necháme až na závěrečnou,“ pousmál se bývalý hráč brněnské Zbrojovky.

Šampaňské už pomalu mohou chladit v Podivíně, kterému se rýsuje druhý postup ve dvou sezonách. V sobotním domácím utkání stačí Slavoji k vítězství v I.A třídě i remíza. Dotáhnout se na něj totož může jen teoreticky Rajhrad, který na Podivín ztrácí osm bodů a má horší vzájemný zápas. Navíc tým z Břeclavska přivítá poslední celek soutěže – Veverskou Bítýšku.

Ve druhé skupině I.A třídy budou Velké Pavlovice bojovat o naději na druhé místo, a to na hřišti v Dražovicích. Tam se ale příliš nevyhrává. Remizovaly tam vedoucí Mutěnice a druhý Kyjov v minulém kole na Vyškovsku dokonce prohrál. Poslední domácí utkání v krajských soutěží si zřejmě zahrají fotbalisté Kostic, kteří přivítají v nedělním derby Bořetice.

V I.B třídě mají k oslavám našlápnuto v Lednici. Vítězství v Kněždubu by pro Moravan znamenalo postup. „Pokud vyhrajeme, tak si oslavy necháme až na domácí zápas se Žarošicemi. V Kněždubu to sice nebude lehké, ale jedeme tam vyhrát. Venku se nám daří víc než doma,“ upozornil Kasala.

Největší konkurent Moravanu, Blatnice, ztrácí dvě kola před koncem čtyři body. „V Blatnici to byl hodně důležitý duel. Zvládli jsme jej a vyhráli 6:0,“ vzpomněl na zřejmě zlomový zápas podzimu předseda lednického klubu.

Úplně jiné starosti mají ve Velkých Bílovicích, které ztrácí na zřejmě nesestupovou příčku jeden bod. V neděli odpoledne hostí v derby Rakvice. Pokud Velkobílovičtí zabodují, tak se mohou dotáhnout Mikulčice. Ty se ve stejnou dobu střetnou s Dubňany. „Myslím si, že se rozhodne až posledním kole, kdy s Velkými Bílovicemi hrajeme doma,“ domnívá se mikulčický kouč Luděk Hanáček.

Jistotu záchrany si mohou přiblížit Hustopeče vítězstvím v Miloticích.