Vzhledem k tomu, že fotbalisté MSK Břeclav hrají v 15. kole MSFL venku, konkrétně v sobotu dopoledne na hřišti juniorky Vysočiny Jihlava, začneme prohlídku víkendové fotbalové nabídky v krajském přeboru.

Tam hraje jediný zástupce našeho okresu, Sokol Novosedly. Čtrnáctý tým tabulky potřebuje body jako sůl, aby se vyhnul sestupovým vodám, ve kterých je jejich sobotní soupeř namočen až po uši. Do Novosedel totiž v sobotu zavítá trápící se ČAFC Židenice, jenž se sedmi body uzavírají tabulky krajského přeboru. Zápas o šest bodů začíná ve 14 hodin.

Vyrovnaný souboj slibuje i utkání I.A třídy mezi vedoucím Podivínem a třetím Slovanem Brno. Oba týmy od sebe dělí v tabulce jen dva body a oba týmy jsou útočně laděny. Zatímco domácí se mohou spolehnout směrem dopředu na bratrské duo Švestků, kteří dali dohromady třináct branek, na straně soupeře je největší zbraní kanonýr Jan Havel, který sám nastřílel již dvanáct branek a vládne tabulce střelců I.A třídy. Utkání začíná v sobotu ve 14 hodin.

Mnohem lehčí zápas nejspíš čeká Mikulov, jenž se dokázal vtěsnat na druhé místo I.A třídy, právě mezi Podivín a Slovan Brno. Pálava doma přivítá desáté Soběšice, jež by měly být pro domácí přijatelným soupeřem. Také začátek tohoto utkání je naplánován na sobotní druhou hodinu.

Ve druhé skupině I.A třídy hraje doma čtyři zástupci našeho okresu. Nejzajímavějším zápasem bude jistě derby Lanžhota a sousedních Kostic. Lepší výchozí pozici má nyní Lanžhot, jenž se pod vedením Antonína Michálka zvedl a momentálně mu patří šestá příčka, zatímco hosté jsou pouze s jedinou beznadějně poslední.

Trenér Michálek se ale na nedělní zápas dívá úplně jinak. „Mě osobně nezajímá, jestli je to derby, nebo ne. Pro mě je to zápas jako každý jiný, a vzhledem k tomu, že hrajeme doma a cítím i větší zájem diváků, budeme se snažit urvat tři body. Na postavení v tabulce se nedívám, určitě to nebude lehké.“ Utkání začíná v neděli ve 14 hodin.

V nedalekých Tvrdonicích uvidí domácí příznivci také velmi kvalitní utkání s lídrem tabulky z Velkých Pavlovic. Ty budou v boji proti desátým Tvrdonicím potřebovat ve vyrovnané špičce tabulky jakýkoliv bodový zisk. Zápas začíná ve Tvrdonicích v neděli dvě hodiny po poledni.

Ve stejný den i čas pískne poprvé do píšťalky i rozhodčí v Bořeticích, kde domácí Celtic přivítá na svém trávníku jedenácté Dražovice.