Bořetický plán vyšel na jedničku. „Museli jsme vyhrát a dobře jsme se na soupeře připravili. Bylo těžké něco vymyslet, oba týmy se dobře znají. Musím kluky pochválit, takticky jsme zápas zvládli, Podivín jsme k ničemu nepustili. Dali do toho srdíčko, šlapali, brankáři nevypadl jediný balon. Jistý výkon, hráli famózně," řekl po zápase šťastný asistent trenéra Bořetic Michal Škrabko.

V přímém souboji o sestup měli od začátku více ze hry hosté. Už ve 12. místě zvedali ruce nad hlavu, když se míč skrz boční síť dostal až do branky. Vzrušení bylo zbytečné, gól samozřejmě nemohl platit. Celticu ale dlouho netrvalo a dal branku naprosto regulérní. Kapitán hostí David Petrásek natáhl na hranici velkého vápna ke střele a trefil se přesně k tyči, mimo dosah brankáře Létala.

Podivín byl směrem dopředu naprosto bezzubý, brankář Cichra musel řešit jedinou přímou střelu na bránu. A tak není divu, že na trávníku vládli fotbalisté v zelenobílé. Potvrzující gól dal Celtic do šaten. V pravém rohu vybojoval balon aktivní Kachyňa, nacentroval do šestnáctky, kde našel zkušeného Dombiho. Ten sice netrefil balon z první ideálně, ovšem umístil ho opět k tyči.

Podivín neprojevil takovou bojovnost, aby mohl vzdorovat nadšeně hrajícím Bořeticím, ovšem vyložené šance chyběly na obou stranách. Výjimkou byl brejk Kachyňi, kterého Létal vychytal. Podobný kousek se povedl na druhé straně i Dohnalovi, ale také on nastřelil jen vyběhnutého Cichru.

„Podivín mohl hrozit jen ze standardek, a ty jsme jim prakticky žádné nedarovali. Nekopali jediný roh a střely pálili jen z dálky. Na náhodu. Tam byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy," poznamenal Škrabko.

Branka tak padla až v samém závěru, to se výstavní bombou prezentoval Jakub Jambor a rozjásal tak množství fanoušků Bořetic, kteří do Podivína přijeli. Po prohře 0:3 tak Podivín společně s Miloticemi sestupuje z I.A třídy, na vině je hlavně zpackané jaro, v němž Slavoj uhrál jen pět bodů.

„Pokud za celý půlrok uhrajete jen pět bodů, sestup si zasloužíte. Neprohráli jsme si to ale s Bořeticemi, ale už během celého jara. Nám se prostě nepovedlo zacelit mezery po jarních odchodech hráčů. Se sestupem se musíme smířit, i když v první B třídě to také nebudeme mít se stávajícím kádrem lehké. Zase takové rozdíly tam nejsou. Ale chceme to zkusit," dodal smířeně trenér Podivína Bronislav Krška.

Slavoj Podivín – Sokol Bořetice 0:3 (0:2)

Branky: 16. Petrásek, 45. Dombi, 90. Jambor J.
ŽK: Stojkovič (POD)
Střely na bránu: 6:7 (v půli 1:4)
Rohy: 0:2 (0:1)
Diváků: 265
Rozhodčí: Hrubý – Koráb, Pátek

Podivín: Létal – Hollý (46. Čapka), Praks, Halm (71. Sádlo), Krajča J., Martečík (K), Dohnal, Krajča E., Stojkovič (81. Šemora), Derbl, Nevěděl
Bořetice: Cichra – Kalužík, Horecký, Šťavík, Otáhal (77. Dufek) – Jambor J., Lorenc, Gremmel, Kachyňa (71. Michna) – Petrásek (K), Dombi (87. Jambor Z.)